All In One SEO Pack mi, Yoksa Yoast SEO mu Daha Hızlı?

All In One SEO Pack ve Yoast SEO worldpress kullanıcıları tarafından en çok karşılaştırılan ve hangisi kullanacağında karar veremediği iki seo eklentisidir. Burada sizlere hangisinin SEO açısında yararlı olacağını değil hangi eklentinin daha hızlı olduğunun hakkında bilgisini vereceğiz.

Site içerisinde biz özellikle All In One SEO Pack kullanmayı uygun gördük. Bu sitenin yapısı ve ziyaretçi tanımı ile tamamen alakalıydı bir karar olmuştur bizim için. Ayrıca hızlı bir seo eklentisi de kullanmamız sitenin hızlı bir şekilde açılması ve site işlemlerini hızlı bir şekilde yapabilmemiz bizim için önemlidir.

İşte burada her iki eklentininde ziyaretçi açılış hızı ve site içerisinde işlem hızını gözlemlediğimizde All In One SEO Pack eklentisi Yoast SEO eklentisine göre 3 kat daha hızlıydı. Her iki eklentide yazı yayınlanma süresini kontol ettiğimizde All In One SEO Pack 1 saniye altında yazıyı yayınlarken Yoast SEO 2 ve biraz üzeri saniye içerisinde yazı yayınmamaktaydı. Bu arada ki fark neden All In One SEO neden Yoast SEO eklentisine göre daha hızlı tepki veriyor.

All In One SEO Pack mi, Yoksa Yoast SEO mu Daha Hızlı?

Bunun tek nedeni All In One SEO teferruatlara girmeden önemli özellikler ön plandayken Yoast SEO daha teferuattlı olması en ince ayrıntısına kadar yazı üzerinden değişiklik yapmasından kaynaklanmaktadır.

All In One SEO az işlemle veritabanını kullanırken Yoast SEO daha fazla işlemle veritabanını kullanmasından yavaşlama meydana gelmektedir. Özellikle Yoast SEO kullananların eklentiyi etkisizleştirerek toplu halde sayfa açmaya çalıştıklarında tarayıcının 10’dan sonra ki sekmelerde iyice yavaşladığını All In One SEO eklentisinde ise toplu sayfa açma sırasında daha da az yavaşladığını görebilirler.

Kategori: Eğitici Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.

Bir Yorum Yazılmış “All In One SEO Pack mi, Yoksa Yoast SEO mu Daha Hızlı?”

  1. All in SEO eklentisi çok geride kalıyor. Yoast ona beş çeker All in SEO eklentisi standart kalıplarda 5 senedir aynı herhangi bir değişiklik yok!