Android İçin Dosya İndirme Hatası

Android işletim sistemli tablet, cep telefonu yada diğer cihazlarda bu işlemlerin tümü geçerlidir. Cihazının ne olursa olsun bu sorunun çözümü için sadece işletim sisteminin Android olması gerekmektedir. Ayrıca verdiğiniz çözüm yolu tüm android işletim sistemde çalışmaktadır.

Android işletim sistemli cihaz kullanıyor ve dosyayı indirme sırasında indirme hatası alıyorsanız burada bahsetmiş olduğunu işlemleri cihazınıza uygulayarak bu sorunu kalıcı olarak cihazınızda çözebilirsiniz. Bahsettiğimiz işlemleri sırası ile okuyarak yapmanızı öneririz. Sıralamamız yüksek ihtimaller göz önüne alınarak hazırlanmıştır.

Android İçin Dosya İndirme Hatası

Cihazınızda ilk olarak Ayarlamalar alanına gidininiz buradan Uygulamalar İndirme Yöneticisi ve en alt tarafta yer alan Ön Belliği Temizle butonuna basınız. Önbellek temizleme işlemi bittikten sonra cihazınızı kapatarak açınız ve indirmek istediğiniz veriyi tekrar indirmeye çalışınız bu durumda indirme tamamlanacaktır.

Bunun haricinde bir kaç sorunda indirme hatası almanıza neden olabilmektedir. Bunlar ise internet bağlantınızın indirme sırasında kesilme olmasından kaynaklanabilir. İndirme işlemini tekrar yapmayı deneyiniz eğer yine hata alırsanız üst tarafta yazılan işlemi yapmanız gerekmektedir.

Bağlantınız çok yavaş veya kotalı sınırlı bağlantı kullanıyor olabilirsiniz bağlantı yavaşlığının çözümü için cihazınızı kapatarak açınız ve tekrar indirmeyi deneyiniz kota sorunu içinde hizmet aldığınız servis sağlayıcınızı arayarak kotanızı yükseltmesini isteyiniz. Kotanızı süreli veya süresiz olarak yükselte biliyorsunuz, ilerleyen günlerde eğer bu hatadan dolayı indirme hatası alıyorsanız tekrar yaşamamız için sınırsı kota kullanmanızı tavsiye ederim. Türk Telekom, Süperonline veya diğer nereden internet hizmeti alıyorsanız kota yükseltme işlemi yapmanız gerekmektedir.

Yorum Yazın

Alt taraftan görüşlerinizi paylaşabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, editörler sorunuzu cevaplayacaklardır!