Android İçin Kamera Başarısız Hatası

Android işletim sistemli cihazınızda Kamera Başarısız tarzında hata alıyorsanız bunu nsıl çözebileceğinizi bir kaç yöntem ile sizlere anlatmak istiyorum.

İlk olarak telefonunuzda kamera ile ilgili olan uygulamaları cep telefonunuzdan tamamen siliniz ve uyarı aldığınız için cep telefonunuzda Uygulamalar alanına giderek Kamera uygulamasında zorla sonlandır seçeneğini işaretleyerek cep telefonunuzu açıp kapatınız.

Android İçin Kamera Başarısız Hatası

Uygulamalarını silmenizde ki neden cep telefonunuzda bulunan bir uygulama sizin cep telefonunuzda bulunan kamera uygulaması ile çakışıyor olabilir ve ya arka planda kamera uygulaması çalışmasından dolayı kamera açılmıyor olabilir. Uygulamaları sildiğinizde ve sonlandırma işlemi yaptığınızda ilk hale gelecektir.

Bu şekilde yaptığınız halde yine aynı hatayı alıyorsanız cep telefonunuzu tamamen kapatınız ve cep telefonunuzda bulunan hafıza kartını çıkararak cep telefonunuzu açınız. Hafıza kartı çıkardığınızda sorun kalkarsa cep telefonunuzda bulunan bir ya da bir kaç programdan dolayı uyarıyı alıyorsunuz. Hafıza kartınızın bir yedeğinizi bilgisayarınıza alın ve hafıza kartını cep telefonunuza yerleştirin.

Deneme yanılma yolu ile sırası ile yedeğinizi hafıza kartına parça, parça atın ve yedekleme sırasında hata aldığınızda en son yedek aldığınız dosyaları hafıza kartından silin ve tekrar hafıza kartına atmayın.

Bunu yapmamızda ki amaç hafıza kartının içerisinde bulunan hangi dosyanın bu hatayı verdiğini bulmaktadır. Size tavsiyem hata aldığınız dosyaları tekrar hafıza kartına atmamanız olacaktır, zaten dosya ya da dosyalar hatalı olduğundan siz kamera başarısız hatası alıyorsunuz hatalı dosyayı hafıza kartına atmanın bir anlamı yok.

Yorum Yazın

Alt taraftan görüşlerinizi paylaşabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, editörler sorunuzu cevaplayacaklardır!