Android Uygulama Yüklenemedi Hatası

Android cihazınızda eğer sizde “Uygulama Yüklemedi” hatası alıyorsanız bu hatayı nasıl çözebileceğiniz hakkında sizlere çözüm yollarını anlatacağız.

En çok yapılan hatalardan birisi hafıza kartı ya da cep telefonunuzda uygulamayı yüklemek için yeterli alan var mı kontrol ediniz. Bir uygulamayı tamamen yükleyebilmeniz için uygulamanın tamamen kurulmuş olan kapasitende cep telefonunuzda yeriniz olması gerekmektedir. Bazı uygulamalar yüksek kapasiteli olabilmektedir. Yeriniz bunun için yeterli mi kontrol ediniz. Yeterli değilse ek kapasite ilave ederek çözüme ulaşabilirsiniz.

Android Uygulama Yüklenemedi Hatası

Kapasiteniz yeterli yine de bu hatayı alıyorsanız cep telefonunuz için Ayarlar menüsüne gidiniz buradan Uygulamaları açarak menüde yer alan Tümü alanında İndirme Yöneticisi’ne tıklayınız.

İndirme Yöneticisi Önbelleği sıfırla menüsüne tıklayarak sıfırlamasını bekleyiniz ve sıfırlama işlemi bittikten sonra cihazınızı kapatıp açınız. Tekrar yüklemek istediğiniz uygulamaya giderek kurulumu yapmayı deneyiniz. Bu şekilde sorununuz çözülmüş olacaktır.

Uygulama Yüklenemedi hatasında bazı olası nedenler şunlardan da kaynaklanıyor olabilir.

Cihazında bulunan yedek kart veya kartlardan birçok nedenden dolayı bu hatayı alabilirsiniz. Cihazınızda bulunan kartları çıkararak uygulamayı tekrar yüklemeyi deneyiniz.

İnternet bağlantınızda kesintiler oluyor mu bağlantınız hızlı mı? İnternet bağlantısı kesintileri ya da çok yavaş internet bağlantısı uygulama yüklenemedi hatasına neden olabilmektedir. İnternet bağlantınızı hızınızı kontrol etmenizi de öneririm. Sorunsuz hata almadan cihazınıza uygulamayı tamamen yapabilmeniz için bağlantınızın hız değerleri yüksek ya da orta hız olması gerektiğini unutmayalım.

Yorum Yaz

Alt taraftan görüşlerinizi paylaşabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, editörler sorunuzu cevaplayacaklardır!