Appcrash Hatası

Bilgisayarınızda herhangi bir oyun veya programı çalıştırdığınızda hata uyarı aldınız ve detaylar kısımda Sorunlu Olay Adı: APPCRASH hatası alıyorsanız bunun nedeni yeni olan işletim sisteminizde eski tarz oyun veya programı çalıştırdığınızdan sistem oyun veya programı durdurarak size Appcrash hatası vermesinden kaynaklanmaktadır.

Appcrash hatasını çözmenin yolu ise başlat menüsüne tıklayarak arama kutusuna programları çalıştır yazınız ve enter tuşuna basınız.

Bu işlemi yaptıktan sonra karşınıza Program Uygunluğu Ekranı çıkacaktır. Çalıştırmak istediğiniz program eski versiyon olduğundan buradan uyumlu bir hale getirmemiz gerekli ilerle butonuna basarak işlemimize devam ediyoruz. Bu işlemden sonra bilgisayarınızda kurulu olan ne kadar oyun ve program var ise tarayacak ve karşınıza liste çıkacaktır.

Açılan listede hata aldığınız program ve oyun var ise o program veya oyun adının üzerine tıklayarak sorun gidirme seçeneğine “Önerilen ayarları deneyin botuna” basarak uyumlu bir hale getirmesini bekliyor ve çalıştırmak istediğiniz oyun veya programın giderek çalıştırıyoruz.

Program Uyumluluğu İle Oyun veya Program Onarma

Eğer listede sizin çalıştırmak istediğiniz oyun veya program bulunuyorsa bu durumda hatanın çözümü için yine listeden “Listelenmeyen” alanına tıklayarak Program Uyumluluğu penceresinde “Göz at” sekmesine tıklayınız. Hata aldığınız program veya oyunun exe dosyasını yerini göstererek ilerleye butonuna basarak tekrar çıkan ekranda “Önerilen ayarları deneyin” seçimini işaretleyerek işaretlemiş olduğunuz program veya oyunu uyumlu hale getirmesini bekliyoruz.

Bu işlemlerin bitiminde bilgisayarınızda Appcrash Hatası aldığınız dosyayı sisteme uyumlu hale getirdiğiniz için tekrar almayacaksınız.

Yorum Yazın

Alt taraftan görüşlerinizi paylaşabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, editörler sorunuzu cevaplayacaklardır!