Appcrash Hatası

Bilgisayarınızda herhangi bir oyun veya programı çalıştırdığınızda hata uyarı aldınız ve detaylar kısımda Sorunlu Olay Adı: APPCRASH hatası alıyorsanız bunun nedeni yeni olan işletim sisteminizde eski tarz oyun ya da programı çalıştırdığınızdan sistem oyun veya programı durdurarak size Appcrash hatası vermesinden kaynaklanmaktadır.

Appcrash hatasını çözmenin yolu ise başlat menüsüne tıklayarak arama kutusuna programları çalıştır yazınız ve enter tuşuna basınız.

Bu işlemi yaptıktan sonra karşınıza Program Uygunluğu Ekranı çıkacaktır. Çalıştırmak istediğiniz program eski versiyon olduğundan buradan uyumlu bir hale getirmemiz gerekli ilerle butonuna basarak işlemimize devam ediyoruz. Bu işlemden sonra bilgisayarınızda kurulu olan ne kadar oyun ve program var ise tarayacak ve karşınıza liste çıkacaktır.

Açılan listede hata aldığınız program ve oyun var ise o program veya oyun adının üzerine tıklayarak sorun gidirme seçeneğine “Önerilen ayarları deneyin botuna” basarak uyumlu bir hale getirmesini bekliyor ve çalıştırmak istediğiniz oyun veya programın giderek çalıştırıyoruz.

Program Uyumluluğu İle Oyun veya Program Onarma

Eğer listede sizin çalıştırmak istediğiniz oyun veya program bulunuyorsa bu durumda hatanın çözümü için yine listeden “Listelenmeyen” alanına tıklayarak Program Uyumluluğu penceresinde “Göz at” sekmesine tıklayınız. Hata aldığınız program veya oyunun exe dosyasını yerini göstererek ilerleye butonuna basarak tekrar çıkan ekranda “Önerilen ayarları deneyin” seçimini işaretleyerek işaretlemiş olduğunuz program veya oyunu uyumlu hale getirmesini bekliyoruz.

Bu işlemlerin bitiminde bilgisayarınızda Appcrash Hatası aldığınız dosyayı sisteme uyumlu hale getirdiğiniz için tekrar almayacaksınız.

Kategori: Bilgisayar Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.

2 Yorum Yazılmış “Appcrash Hatası”

 1. Bende League Of Legends hatası olarak Directx9 hatası veriyor. Ne yapmalıyım?

  1. Selam @civan bu hatanın ilk ve önemli nedeni bilgisayarınızda Directx9 yüklü olmamasından kaynaklanmaktadır. İşletim sisteminiz hangisi ise işletim sisteminize uyumlu olan Directx9 indirerek kurmalısınız.

   Başka bir nedeni de şunlar olabilir bunlarda önemlidir ve uyumlu olması gerekmektedir. Eğer işletim sisteminiz veya bilgisayarınızda bulunan aygıtlarda birisi özellikle ekran kartı Directx9 karşılamıyorsa bu durumda yapacağınız tek işlem Directx9 uyumlu olan ekran kartı almanız olacaktır.

   İlk olarak işletim sisteminizin karşılayıp karşılamadığına bakınız. İşletim sistemi karşılamıyorsa karşılayan işletim sistemine yükseltiniz. İşletim sistemi karşılıyor fakat bilgisayarınızda aygıt karşılamıyorsa dediğimiz gibi ekran kartı ve ses kartı olabilir bilgisayarınızda karşılamayan aygıtı değiştirmeden başka bir çıkış yolu yoktur.

   Burada yazılı olan hata ile sizin almış olduğunuz hatanın hiçbir alakası yoktur! Sorunuzun cevapsız kalmaması için cevapladık! Sizin almış olduğunuz Açıkça anlatmaya çalıştık yine de anlamadığınız bir şey olursa sorabilirsiniz.

   Daha fazla bilgi sahibi olmak için sitede Genel Directx Hatası, Nedenleri ve Çözüm Yolları sayfasına gidebilirsiniz.