Baymak E10 Hatası ve Çözümü

Baymak kombilerin hangisi olursa olsun tüm modellerde eğer kombinizi dijital alanında “E10” hatası ile karşılaştıysanız bu hatanın nedenini ve çözüm yolunu sizlere basit bir şekilde sunmaya çalışacağız.

Başta da belirdiğimiz üzere bu hata ve çözümü tüm Baymak modelleri için geçerlidir Baymak ürünlerinden hangisinde bu hatayı aldıysanız anlattıklarımızı uygulayabilirsiniz.

Baymak E10 Hatası Nedir?

Baymak E10 hatası kombinizde çalışmaya yeterli su olmadığından size kombiniz bana su ekle hatası olarak E10 hatasını bildirecektir. Kombinizde bulunan su miktarı 1 barın altına gelmiştir. Bu durumda kombinize su eklemediğiniz süre kombiniz çalışmaz ve sürekli olarak E10 hatasını verecektir.

Baymak E10 Hatası Nasıl Çözülür?

Baymak E10

Yapmanız gereken ise kombinize 1 barın üstene çıkacak şekilde standart su kapasitesi barı bir buçuk olacak şekilde suyu kombinize göndererek su basma işlemini tamamen bitiriniz. Su basma işlemi sırasında kombinizi kapatabilirsiniz. Bir buçuk bara geldiğinizde tamamen su basma işlemini bitirerek kombinizi tekrar açınız E10 hatasını almayacaksınız kombinizi çalıştırabilirsiniz.

E10 hatası alanlar evini ısıtamazlar, bulaşıklarını yıkayamazlar ve banyo yapamazlar kombi hiç bir şekilde çalışmayacaktır.

Kombinin düzenli olarak çalışması için kombi içerisinde bulunan su miktarı mutlaka 1 ve üzeri olması şartı vardır. Suyu basınız ve kapanız yapmanız gereken tüm işlemler bu kadar basit arada bu hatayı tekrar almamak için de ara sıra 1 barın altına su basıncınızın düşüp düşmediğini sıklıkla kontrol etmenizde kombinizin sağlığı açısında faydası olduğunu da söylemek istiyorum.

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.