Bilgisayarda 1 Bölü 2 ( ½ ) İşareti Nasıl Yapılır?

Klavye ve mouse kullanarak 1 bölü iki işaretini nasıl yapacağınızı buradan basit iki şekilde size anlatacağız. İlk yöntem klavye alt tuşu kullanarak diğer yöntem ise mouse ile kopyalama ve yapıştırma yöntemidir. Bunlar nasıl yapılıyor bakalım.

Klavye ile 1 Bölü 2 ½ İşareti Nasıl Yapılır?

Bilgisayarda 1 Bölü 2 ( ½ ) İşareti Nasıl Yapılır?

Klavye ile bir bölü 2 işaretini yapabilmeniz için ilk olarak klavyede Alt tuşuna basınız. Elinizi çekmeden 0189 rakamlarına basarak Alt tuşundan elinizi çekiniz. Bu şekilde ½ işareti çıkmış olacaktır. Burada dikkat etmeniz gereken iki husus var klavyede iki adet Alt tuşu bulunmaktadır. Birisi Alt diğer ise Alt Gr olan siz sadece Alt tuşu yazan klavye tuşuna basmalı ve beklemelisiniz. Alt Gr tuşu ile 1 bölü 2 işareti çıkmayacaktır.

ALT + 0189

Diğer önemli olan husus ise rakamları num lock alanında olan 3’er li rakamlar alanından yazmanız gereklidir. Klavye üstünde bulunan sıralı olan rakamlardan yine 1 bölü 2 işareti çıkmayacaktır. Rakamları num lock olan yerden yazmalısınız.

Diğer bir yöntem ise kopyalama ve yapıştırma yönetimidir. Kopyalama ve yapıştırma yöntemi basit olsa da öğretici değil. Kopyalama işlemi yapmaktansa Alt kombinasyonu öğrenerek yapmanız bilgisayar bilginize faydası olacaktır. Önerimiz ilk Alt kombinasyonunu öğrenmelidir. Yine de kopyalama işleminin nasıl yapıldığına bakalım.

Kopyalama ile 1 Bölü 2 ½ İşareti Nasıl Yapılır?

Yan tarafta yazılı olan ½ işaretini fare ile üzerinde işaretleyerek farenizin sağ tuşuna ve çıkan menüden kopyala menüsüne dokunuz. Kopyalama işleminden sonra kullanmak istediğiniz alan yine fare sağ tuş ve yapıştır menüsüne dokununuz.

Kategori: Nasıl Yapılır? Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.