Bilgisayarda 1 Bölü 4 ( ¼ ) İşareti Nasıl Yapılır?

Bilgisayar için ¼ işaretinin nasıl yapılacağını iki farklı kısa işlemler halinde göstererek öğrenmenizi sağlayacağız. Bilgisayarınızda bir bölü 4 işaretini yapmanız için iki yöntem vardır. Bunlar klavye alt kombinasyon ile bir bölü dört işareti çıkarma bunun iki kombinasyonu var, diğeri ise kopyalama yöntemi ile yapma bunlar nasıl yapılıyormuş bakalım.

Bilgisayarda Klavye İle 1 Bölü 4 ( ¼ ) İşareti Yapma

Bilgisayarda 1 Bölü 4 ( ¼ ) İşareti Nasıl Yapılır?

Klavyede yapabilmeniz için ilk olarak Alt tuşuna basınız ve elinizi çekmeden Num Lock rakamları olan yerde 172 rakamlarına basınız ve elinizi çekiniz bu şekilde ¼ işareti gelecektir. Yine klavyede Alt tuşuna basarak 0188 rakamlarına bastığınızda da ¼ bu şekilde 1 bölü 4 işareti çıkacaktır.

ALT + 172

Klavye ile yaparken dikkat etmeniz gereken işlem klavyede iki adet Alt tuşu bulunmaktadır. Bunlar Space (boşluk tuşu) sağı ve solunda yer alan alt tuşlarıdır. Birinde sadece Alt yazar diğer ise Alt Gr yazar.

Bir bölü 4 işareti çıkarmak için sadece Alt yazan boşluk tuşunun solunda ki Alt tuşunu kullanmalısınız. Alt Gr olan klavye tuşunda 1 bölü 4 işareti çıkamayacaktır. Diğer husus ise rakamlar için Num Lock yazan yerdeki yani klavye en sağ taraftaki alt alta 3 erli olan rakamları kullanmanız gerekmektedir.

Kopyalama Yöntemi İle 1 Bölü 4 ( ¼ ) İşareti Yapma

Diğer bir yönetim ise kopyalama ile 1 bölü l işaretini yapma.

Burada ki ¼ işareti mouse ile seçerek mouse sağ menüden kopyalayınız ve kullanmak istediğiniz metin alanından yine fare sağ menü ve yapıştır menüsünü kullanınız.

Kategori: Nasıl Yapılır? Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.