Bilgisayarda Arapça Muhammed ( مُحَمَّد ) Nasıl Yazılır?

Bilgisayarda klavye kullanarak nasıl Arapça olarak Muhammed (SAV) yazacağınızın detaylarını sayfada bulabilirsiniz. Basit bir şekilde Arapça olarak Muhammed yazısını klavyenizde çıkarmak için alt tarafta yazılı yolları yapınız.

Klavyenizde Windows tuşuna ve Windows tuşundan elinizi kaldırmadan R tuşuna basınız. Windows Tuşu+R tuşuna bastıktan sonra çalıştır ekranı gelecektir. Windows tuşu + R tuşu yerine Windows başlat menüsü arama menüsünü kullanabilir ya da Windows arama simgesine dokunarak “Çalıştır” yazarak çalıştır ekranını yine getirebilirsiniz.

Windows 10 Arama Çalıştır Menüsünü Açma

Çalıştırm ekranı geldikten sonra çalıştır ekranına Charmap yazarak “Karakter Eşlem” alanını açınız.

Karakter eşlem alanında “Gelişmiş Görünüm” alanını açınız ve gelen FDF4 yazınız. Çıkan alandan Arapça Muhammed karakterine dokunduğunuzda ekranda metin alanında belirecektir.

Bilgisayarda Arapça Muhammed Nasıl Yazılır?

Buradan kopyala menüsünü kullanarak Arapça Muhammed yazını kopyalayabilir istediğiniz yerde kullanabilirsiniz.

Kopyala ve Yapıştır ile Arapça Muhammed ( مُحَمَّد ) Nasıl Yazılır?

Kopyala yapıştır ile de Muhammed yazısını Arapça olarak çıkarabilirsiniz. Sayfa hemen alta yazılı Arapça Muhammed yazısını mouse ile seçerek sağ menüden Arapça Muhammed yazısını kopyalayınız. Kopyalama işleminden sonra kullanmak istediğiniz alana giderek kopyaladığınız Arapça Muhammed yazısını kullanmak istediğiniz metin alanında yine fare ile sağ menü ve gelen menüden yapıştır menüsünü kullanarak Arapça Muhammed yazısını kullanabilirsiniz.

مُحَمَّد

Fare kopyala işlemini klavyede yapmak isteyenler CTRL+C ile Arapça Muhammed yazısını kopyalayarak CTRL+V tuşları ile de yapıştırabilirler. Fare kopyala ve yapıştır klavyede bu kombinasyonlarla da yapılabilir.

Kategori: Nasıl Yapılır? Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.