Bilgisayarda Dolar ( $ ) İşareti Nasıl Yapılır?

Bilgisayar klavye ve Mouse kullanarak nasıl dolar işaretini yapacağınızı iki farklı yöntem ile buradan sizlere vereceğiz. Birinci yöntem klavye ile diğer yöntem ise hem klavye hem de Mouse ile nasıl dolar işareti yapacağınızı göstereceğiz.

Bilgisayarda Alt Gr Tuşu İle Dolar İşareti Nasıl Yapılır?

Alt Gr tuşu ile dolar işaretini yapmak Alt Gr tuşuna basıyoruz. Alt Gr tuşundan elimizi çekmeden üst rakamlarda 4 rakamına dokunarak Alt Gr tuşunda elimizi çekiyoruz. Bu şekilde şekilde $ dolar işareti çıkacaktır.

Bilgisayarda Dolar ($) İşareti Nasıl Yapılır?

Dolar işareti Alt Gr tuşu ile yaparken dikkat etmemiz gereken iki önemli işlem vardır. Birinci önemli olanı klavye de iki adet Alt tuşu mevcuttur birisi sadece Alt yazan diğer ise Alt Gr yazan klavye en anlatında ki iki Alt tuşu dolar işaretini çıkarmak için Alt Gr yazan alt tuşunu kullanmalısınız. Sadece Alt tuşu ile dolar işareti çıkmayacaktır.

Diğer önemli ikinci işlem ise iki adet rakam klavyede bulunmaktadır. Bunlardan birincisi üst klavye de sıralı olan 1234 rakamları diğer ise Num Lock alanında bulunan 3erli rakamlar burada dolar işaretini çıkarmak adına klavye üst tarafta bulunan rakamları kullanmalısınız. Num Lock 4 rakamı ile dolar işareti belirmeyecektir. Bu iki uyarıdan sonra da diğer fare ile klavye ile alt tuşunu nasıl yaparsınız bakalım.

Bilgisayarda Klavye ve Fare İle Dolar İşareti Nasıl Yapılır?

Bu işlem için sayfada herhangi bir yerde bulunan dolar işaretini bu olabilir $ fare ile üzerinden seçerek fare sağ menü kopyala ve dolar işaretini kullanmak istediğiniz yerde fare sağ menü ve yapıştır. Kopyalama ve yapıştırma işlemini klavyede yapmak için de dolar işaretini seçerek CTRL+C kopyala ve CTRL+V yapıştır yapabilirsiniz.

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.