Bilinmeyen Ağ Hatası

Bu hata genellikle internetten indirme sırasında veya tarayıcınızdan internet sayfasını açmaya çalıştığınızda aniden önünüze çıkabilir.

Nedeni ise virüs programı veya güvenlik duvarınız indirmek istediğiniz indirme dosyasını ya da açmak istediğiniz internet sayfasını bloke yani engellemesinden kaynaklanmaktadır. Bu hatayı alıyorsanız tedbirli olmanızda fayda var.

Neden mi eğer bir indirme veya internet sitesi açılırken bu hatayı aldıysanız indirmiş olduğunuz dosya zararlı yazılım içerebilir veya açmak istediğiniz bir internet sayfası yine zararlı yazılım ya da virüs içerebilir.

Bilinmeyen Ağ Hatası

Çözümü ise eğer indirdiğiniz dosyaya veya internet sitesine güveniyorsanız dosyanın virüs olmadığını, internet sayfasında zararlı yazılım içermediği dediklerimizi yaparak bilinmeyen ağ hatası sorununuzu bilgisayarda çözebiliriz.

Sorunun çözümü için ilk olarak virüs programına girerek virüs programını etkisiz hale getiriniz bu şekilde virüs programın indirme ve görüntülemek istediğiniz verimini engellemesini pasifleştirilmiş olacaksınız. Şimdi de denetim masasına giderek burada yer alan Windows Güvenlik Duvarını açarak sayfa içerisinde güvenlik duvarını kapalı konumu alınız.

Bu işlemlerden sonra bilgisayarınızda artık bilinmeyen ağ hatası alamayacaksınız. Burada dikkat etmeniz gereken ise indirme ve sayfa açma işlemi bittikten sonra virüs programınızı etkisiz hale getirme işlemini süreli yapmanız ve dosyayı indirdikten sonra çalıştırmadan önce virüs programı dosyayı tekrar taramamalı ve işleminiz bittikten sonra Windows Güvenlik Duvarı seçeneğinizi tekrar açmanız olacaktır.

Bu güvenlik işlemlerini pasif halde bırakırsanız veya bilmediğiniz emin olmadığınız bir internet sitesinden indirme ve siteyi görüntüleme işlemi yaptığınızda bilgisayarınıza zararlı yazılım, trojan veya virüs bulaşması çok yüksek ihtimaldir.

Bu hatayı aldınız işleminiz sizin için önemli değilse bu hatanın tedbir amaçlı aldığınızı unutmamanızı tavsiye ederiz.

Kategori: İnternet Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.