Bosch E18 Çamaşır Makinesi Hatası (Ses ve Görüntü) Çözümü

Bosch marka çamaşır makinesi kullanıcıysanız eğer makineniz ön LCD panelinde E18 alta resim de görüldüğü gibi hata veriyor yine alt video olduğu gibi hata sesi çıkarıyorsa E18 hatasını nasıl çözeğinizi bu sayfada bulabilirsiniz.

Bosch E18 Çamaşır Makinesi Hatası

E18 hata kodu bu şekilde görülecektir. Hatanın nedeni makineniz boşaltma pompası tıkalı arızası yani atık suyu gönderemiyor ve diğer sıkma aşamasına geçemiyor. Hatanın çözüm yollu ise sırası ile şu işlemleri yapınız.

Makine elektriği prizden çıkarınız. Makinenin ön en alt tarafında su tahliye çıkışı vardır. Kapağı açınız ve içerisinde bulunan plastiği çevirerek içerisinde ki suyu boşaltınız. Suyu boşattıktan sonra elinizle herhangi bir şey tıkanıp tıkanmadığını kontrol ediniz kapağı kapatınız ve makineyi çalıştırınız.

Makine yine E18 hatasına düştüyse arka kısımda tahliye hortumumun katlanıp katlanmadığını kontrol ediniz katlanma olduysa giderek makineyi çalıştırınız.

E18 hatası veriyorsa son olarak tahliye hortumunun en son kısmına gidere giden bağlantı sonu noktasını kontrol ediniz.

Genelde burada tıkanma diğerlerinden fazla olabiliyor. Mutfak gideri ile birlikte kullanıyorsanız mutfak bulaşığı ve benzeri bulaşık pislikleri çamaşır makinesi tahliye hortumu alanına sıkışarak çamaşır makinesinin son tahliye yerini tıkayabiliyor. Tahliye hortumumun sonra gider noktası temizledikten sonra tekrar makinenizi çalıştırınız.

Bu 3 çözüm yollarından birisi E18 boşaltma pompası tıkalı arızasını gidermedi ve halen devam ediyorsa Bosch yetkili servisini aramalısınız.

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.