Bu Bağlantı Güvenli Değil SSL Hatası ve Çözümü Firefox

Firefox internet tarayıcınızda site çubuğunun yanında yer alan SSL sorgulama alanında Bağlantı Güvenilir ya da Bağlantı güvenli değil Bu sayfanın bazı kısımları (örneğin resimler) güvenli değil hatası alıyorsanız bu hatayı nasıl çözeceğiniz hakkında bilgi vermek istedik.

Hatanın çözümüne başlamadan önce bu anlattığımız hata çözümü internet sitesi sahipleri içindir. Normal internet kullanıcıları için değil nedeni ise internet sitesinin SSL sorunu çözebilmek için internet sitesini değiştirmede yetkili olmanız gerekmektedir.

Bu Bağlantı Güvenli Değil SSL Hatası ve Çözümü Firefox

Sitede SSL kurulu olan, resim olmayan sayfalarda SSL güvenli uyarısı alırken resim olan sayfalarda Bağlantı güvenli değil Bu sayfanın bazı kısımları (örneğin resimler) hatası alıyorsanız bunu nasıl çözeceksiniz.

İlk başlarda internet siteniz http ile çalışıyor ve siz sitenizde SSL kurarak https olarak tüm yönlendirmeleri yaptınız ve bu hayatı halen alıyorsunuz. Bunun nedeni arkadaşlar önceden attığınız resimlerin sitenizde halen http olarak çalışmasından kaynaklanmaktadır.

Yani sizin adres çubuğundan https olarak gözüküyor ama sitenizin kaynak kodlarında ilgili resmi http olarak çektiği için bu hayatı alıyorsunuz. Bu hayatı çözmek için yapmanız gereken işlem http yerini https olarak değiştirmeniz olacaktır.

Bir örnek vererek daha rahat anlamınıza yardımcı olalım. Sitenizde picture.jpg adında bir resim dosyası var ve bu resim dosyasını siteniz eski protokol olan adres ile çağırıyorsa sitenizde SSL kurulduğu için resimler hatası alırsınız. Bu kodu https olarak değiştirdiğinizde https://www.domain.com/picture.jpg sorun tamamen çözülecek ve sitenizde bu site güvenli uyarısını göreceksiniz.

Site genelinde SSL hatası alanlar ise host sağlayıcısı ile görüşerek SSL satın alabilirler veya Cpanel ve Plesk panelde genelde SSL host firmalarında ücretsiz olarak kurulmakta host firmanızı arayarak SSL kurmak istediğiniz ve siz sitenizin http url adreslerini https olarak değiştirdiğinizde sitenizde SSL sorunu alıyorsanız bu şekilde çözebilirsiniz.

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.