CCleaner Free Windows Başlangıçta Geçmişi Silme

CCleaner Free programı kullanıyor ve bilgisayarınızda girdiğiniz siteleri, çerezleri ve diğer işlemleri silip silmediğinizi unutuyorsanız size bir kaç işlem ile siz unutsanız dahi CCleaner Free programı ile tüm başlangıçta bilgisayar arama ve diğer çerez işlemlerini nasıl sileceğinizi anlatacağız.

Bazı kullanıcılar bilgisayarda girdikleri internet sitesini, aramaları ve diğer internet işlevleri görülmesini istemezler. CCleaner Free programınıda bu işlemlerin tümünü tamamen silerek internet arama geçmişi ve diğer işlemleri temizler ve diğer kullanıcılar göremezler.

CCleaner Free Windows Başlangıçta Geçmişi Silme

Peki CCleaner ile temizleme yapmadan bilgisayarınızı kapattınız temizleme işlemi yapmadınız ve bunu sürekli olarak unutuyorsunuz. Bu durumda yapmanız gereken basit CCleaner programında açılışta CCleaner programı çalıştırmasını isterseniz bilgisayar açılır açılmaz temizleme işlemi yapacaktır.

Bunu nasıl yapacaksınız sırası ile anlatacağım. CCleaner programını bilgisayarınızda başlatınız. Karşınıza çıkan ekranda “Ayarlar” daha sonra “Seçenekler” ve çıkan sayfada “Bilgisayar Açıldığında CCleaner’i Başlat” menüsü tıklayarak onaylayınız.

İşte artık bundan sonra her açılışta unutsanız da temizlik yapmasanız CCleaner otomatik olarak başlayacaktır. Bu işlem her kullanıcı ayrı, ayrı yapması gereklidir. Bilgisayarınız bir veya bir kaç kullanıcıdan oluşuyorsa hangi kullanıcının açılışında başlangıçta temizleme işlemini açarsanız o kullanıcıda temizleme işlemi yapacaktır. Sadece kendi kullanıcınızda bu işlemi yaparsanız sadece o kullanıcı açılışında temizleme işlemi yapacaktır.

Bu özelliği kapatmak içinde tekrar aynı menülerden “Bilgisayar Açılışında CCleaner’i Başlat” alanını kapatarak kayıt edersiniz. Artık bilgisayarınızın açılışında CCleaner temizleme yapmayacaktır.

Kategori: Eğitici Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.