Ccleaner % Kapatılmadan İnternet Önbelleği Temizlenemez Hatası

Ccleaner programı çalıştırdığınızda program üzerinde yer alan Temizliğe başla butonuna bastığınız eğer bilgisayarınızda “Ccleaner % kapatılmadan internet önbelleği temizlenemez” hatası alıyorsanız bu sorunun neden kaynakladığını ve basit çözüm yolunu size sunacağım.

Bilgisayarınız neden internet geçmişini temizlemiyor bunun tek sebebi var Chrome veya Firefox internet penceresi bir veya bir kaçı bilgisayarınızda aktif olduğundan temizleme işlemine Ccleaner devam edilememektedir. Temizleme sırasında internet sayfalarınız açık ise o anda aktif olduğundan program tam olarak temizleyemez sizden internet tarayıcılarını kapatmanızı isteyecektir.

Ccleaner % Kapatılmadan İnternet Önbelleği Temizlenemez Hatası

Yapılacak işlem ise iki şekilde çözülebilir. Alt tarafta anlatılan her iki yöntemde aynı çözüme gitmekte olup birinci anlatılan çözüm yolu diğerine göre daha kısa sürede çözmenizi sağlayacaktır.

Sırası ile bu hatanın çözüm yolu ise birincisi hata üzerinde yer alan nCcleaner tarafından kapatılmasını ister misiniz? Soruna karşılığında “Evet” butonunu işaretlerseniz açık olan internet pencereleri kapatılarak Ccleaner tam bir temizleme yapacaktır.

Farklı bir çözüm ise hatayı aldıktan sonra açmış olduğunuz tüm Chrome veya Firefox internet pencereleri kapatarak yeniden temizleme işlemine başlayabilirsiniz. Burada bir durum dikkatinizi çekebilir veya neden Explorer yok diyebilirsiniz. Ccleaner İnternet Explorer açık dahi olsa temizleme işlemini yapabiliyor.

Bu sadece İnternet Explorer için geçerli bir durum Chrome, Mozilla Firefox, Safari ve diğer tüm internet tarayıcıları temizlemek ev bu hatayı tekrar almamak için pencerelerin tümünü kapatarak taratma işlemini yapmanız gerekmektedir.

Kategori: Yazılım Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.