CCleaner Otomatik Güncelleme Yerine Manüel Güncellemeye Zorlaması

CCleaner kullananlar sıklıkla güncelleme yaptıklarını ve güncelleme içinde sadece CCleaner sitesine giderek yeni versiyonu indirerek güncelleme yapıldığını güncelleme için siteye geçiçlerin yapılması gerekdiğini ve indirerek kuruluması gerektiğini bilecektir.

Artık kullanıcılar illallah dedi desek yanlış söylemiş olmayız. Güncelleme geliştirme adına ve tarayıcıların sürekli versiyon değiştirdikleri için bunu anlıyoruz, güncelleme kullanıcılar için de iyidir bunu da anlıyoruz. Fakat!

CCleaner Otomatik Güncelleme Yok! Siteye Girmeye Zorlama Var!

Her hafta, her hafta güncelleme gelir programda özellikle sağ tarafta gözünüze kırmızı işaretle sokarak güncelleme yapmanızı uyarması, güncelleme içinde siteye giderek ilk çıkan ekranda satın almak istiyor musunuz sorusuna, satın almayım ben dediğinizde diğer siteleri üste kendi sitesini alta vermesi artık yeter dedirtti.

Bu otomatik olarak güncellenme yapımcı tarafından yapılmaz mı rahatlıkla yapılır. Siteye giderek sürekli indirme ihtiyacı olan sürekli, sürekli satın almanızı isteyen bir program daha görmedik. Muhtemelen bundan dolayı da birçok kullanıcıyı kayıp ediyorlar.

CCleaner özelikle tarayıcı geçmişi silmede bizce en baş programlardan birisi ama bu böyle devam ederse kullanıcılar da artık alternatif yol aramak zorunda kalacak gibi gözüküyor. Bu durumda ne yapılabilir peki yapılacak şey ya sabırla bunlara katlanacak ya da CCleaner kaldırarak alternatif programlara yöneleceksiniz. Ne yazık ki program içerisinde otomatik güncelleme ya da sadece elle sağa, sola gitmeden satın almayı vurgulamadan güncelleme şansınız yok!

Alternatif arayanlar için de bazı programları önereriler ise; Advanced SystemCare ücretsizdir, Clean Master for PC ücretsizdir, SlimCleaner ücretsizdir. Alternatif bu programlardan birisini deneyebilirsiniz.

Kategori: Yazılım Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.