Chrome Flash Player Etkinleştirme Sorunu

Google Chrome internet tarayıcısı kullanıyor internet tarayıcınızda nasıl flash player etkinleştireceğinizi merak ediyor ya da flash player ile hazırlanmış içeriği internet sitesinde görüntülemiyorsanız yazımızı okumaya devam ederek etkinleştirmenin nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz.

Google Chrome ile ayrıca bilgisayarınıza flash player indirerek bilgisayarınıza kurmanızı gerek yoktur. Chrome tarayıcısını bilgisayarınıza yüklediğiniz de içerisinde Flash Player yüklü bir şekilde gelmektedir. Güncellemeyi de direk Chrome kendisi almaktadır. Ne zaman yeni bir flash player güncellemesi gelirse tarayıcınız sizin yerinize otomatik olarak güncellemeyi yapacaktır.

Chrome Flash Player Etkinleştirme Sorunu

Eğer Chrome internet tarayıcınızda flash player içeriklerini görüntüleme sorunu yaşıyorsanız flash uygulamaları tarayıcınızda açılmıyorsa tarayıcınızda flash player etkin olamayabilir. Etkinleştirme ayarını bilgisayarınızda yapmadığınız müddetçe de flash uygulamaları internet tarayıcınızda çalıştıramazsınız. Flash playerı etkinleştirme için adres çubuğuna “chrome:plugins” (tırnaklar olmadan) yazarak eklentiler sayfası açınız.

Karşınıza çıkan listede Adobe Flash Player bularak durum alanını “Her zaman izin verilir” yapınız ve internet tarayıcınızı kapatarak tekrar açınız. Bu şekilde girdiğiniz tüm internet sitelerinde bulunan flash uygulamaları her zaman onayı verdiğiniz için direk olarak açılacaktır. Değiştirmediğiniz müddetçe de flash uygulamaları sorunsuz bir şekilde bilgisayarınızda sürekli olarak çalışacaktır.

Bu ayarları yaptıktan sonra görüntüleyemediğiniz internet sitesine giderek flash uygulamasın çalışıp çalışmadığını bilgisayarda kontrol ediniz.

Bu işlemleri Windows işletim sisteminde yapabileceğiniz gibi Mac işletim sistemi kullanıcı iseniz aynı işlemleri Mac işletim sistemi içinde uygulayarak flash playerı tarayıcınızda her zaman etkinleştirebilirsiniz.

Kategori: İnternet Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.

2 Yorum Yazılmış “Chrome Flash Player Etkinleştirme Sorunu”

    1. Turan Bey, Chrome tarayıcıda artık Flash Playerı indirmenize gerek yok. Sadece Flash playerı etkinleştirmeniz yani açmanız gerekli. Bir de kısa bir not Flash Player Aralık 2020 senesinde kullanımıdan tamamen kaldıracağını duyurdu. Bu tarihe kadar devam ediyor. Siz Chrome tarayıcınızda Flash Playerı aktifleştirdiğiniz tüm Flash içerikleri görebilirsiniz. Anlamadığınız yer olursa tekrar buradan bize sorabilirsiniz.