Chrome Saat İleri veya Geri Hatası ve Çözümü

Chrome internet tarayıcınızda karşınıza “Saat İleri” veya “Saat Geri” hatası alıyorsanız bu hatanın nedeni ile hatayı nasıl düzeleceğini burada bulabilirsiniz.

Saat ileri veya geri hatasını neden internet tarayıcınızda alıyorsunuz bunu ilk olarak açıklayalım aslında hatada hatanın nedeni belli saatiniz o an sizin saatiniz ile ya geride ya da ilerde olmasından yanlış olduğundan hata alıyorsunuz ve düzeltmedikçe de saat hatası kalmayacak bu şekilde sürekli hata alarak internet tarayıcınızı kullanamayacaksınız.

Düzeltme işlemini iki şekilde yapabilirsiniz. Birinci seçim bilgisayarınızda sağ alt tarafta bulunan saat seçimine iki kere tıklayarak o anda saatiniz kaç ise girerek düzeltebilirsiniz. Bu işlemi yaptıktan sonra tarayıcınızı kapatarak tekrar açın artık bu hatayı saat doğru olduğundan dolayı almayacaksınız.

İkinci yol ise eğer saati herhangi bir sebepten dolayı bilmiyorsanız hata içerisinde saati düzelt butonunu göreceksiniz. Buraya tıkladığınız da Saat ayarlamaları gelecektir. Saat ayarlamalarını Denetim Masası ve “Tarih ve Saat” menüsüne giderek de açabilirsininiz.

Chrome Saat İleri veya Geri Hatası ve Çözümü

Açılan saat ve tarih ayarlamaları ekranında “İnternet Saati” menüsünü üst alanda göreceksiniz bu alana tıklayınız ve ayarları değiştir butonundan “Şimdi Güncelleştir” seçimini tıklayarak kayıt ettiğinizde yine sorun düzelecektir. İlk seçimde siz manüel yaparak diğer seçimde ise internet üzerinde güncelleme yaparsınız.

Saat ileri veya geri hatasını sıklıkla alıyorsanız ve hep bu ayarlamaları yapmak zorunda kalıyorsanız bilgisayarınızın saat pili bozulmuş demektedir. Burada dikkat edilecek husus bilgisayar saat pili bozulmuş yani bitmiş demiyoruz. Nedeni ise bilgisayar saat pili kendini sürekli şarj eder eğer sizin saatiniz sürekli geri ve ileri kalıyorsa pil bozulmuştur yenisi ile değiştirme zamanı gelmiş demektedir.

Kategori: İnternet Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.

5 Yorum

 1. Ünal Parlak

  Bilgisayar mainboard üzerinde bulunan piller şarjlı değildir. Belli bir ömürleri vardır. 2032 pil olarak bakabilirsiniz.

  1. Moderatör

   Selam Ünal Bey bilginizi bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz.

 2. İlker Nedim

  Baya aradım sonunda burada çözümü buldum teşekkürler.

  1. Moderatör

   Bilgilendirme için teşekkür İlker Bey.

 3. Yiğit Arslan - Diğer Çözüm

  Bu şekilde düzelmeyen Windows sürümlerini kullananlar globalsign root Ca sertifikasını güncellemeniz sorunu çözecektir.