Chrome Saat İleri veya Geri Hatası ve Çözümü

Chrome internet tarayıcınızda karşınıza “Saat İleri” veya “Saat Geri” hatası alıyorsanız bu hatanın nedeni ile hatayı nasıl düzeleceğini burada bulabilirsiniz.

Saat ileri veya geri hatasını neden internet tarayıcınızda alıyorsunuz bunu ilk olarak açıklayalım aslında hatada hatanın nedeni belli saatiniz o an sizin saatiniz ile ya geride ya da ilerde olmasından yanlış olduğundan hata alıyorsunuz ve düzeltmedikçe de saat hatası kalmayacak bu şekilde sürekli hata alarak internet tarayıcınızı kullanamayacaksınız.

Düzeltme işlemini iki şekilde yapabilirsiniz. Birinci seçim bilgisayarınızda sağ alt tarafta bulunan saat seçimine iki kere tıklayarak o anda saatiniz kaç ise girerek düzeltebilirsiniz. Bu işlemi yaptıktan sonra tarayıcınızı kapatarak tekrar açın artık bu hatayı saat doğru olduğundan dolayı almayacaksınız.

İkinci yol ise eğer saati herhangi bir sebepten dolayı bilmiyorsanız hata içerisinde saati düzelt butonunu göreceksiniz. Buraya tıkladığınız da Saat ayarlamaları gelecektir. Saat ayarlamalarını Denetim Masası ve “Tarih ve Saat” menüsüne giderek de açabilirsininiz.

Chrome Saat İleri veya Geri Hatası ve Çözümü

Açılan saat ve tarih ayarlamaları ekranında “İnternet Saati” menüsünü üst alanda göreceksiniz bu alana tıklayınız ve ayarları değiştir butonundan “Şimdi Güncelleştir” seçimini tıklayarak kayıt ettiğinizde yine sorun düzelecektir. İlk seçimde siz manüel yaparak diğer seçimde ise internet üzerinde güncelleme yaparsınız.

Saat ileri veya geri hatasını sıklıkla alıyorsanız ve hep bu ayarlamaları yapmak zorunda kalıyorsanız bilgisayarınızın saat pili bozulmuş demektedir. Burada dikkat edilecek husus bilgisayar saat pili bozulmuş yani bitmiş demiyoruz. Nedeni ise bilgisayar saat pili kendini sürekli şarj eder eğer sizin saatiniz sürekli geri ve ileri kalıyorsa pil bozulmuştur yenisi ile değiştirme zamanı gelmiş demektedir.

Kategori: İnternet Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.

13 Yorum

 1. Defne 27 Aralık 2023

  Merhaba sorunum bi türlü düzelmiyor litfen benimle irtibata gecermisiniz

 2. Veli Şimşek 4 Mart 2022

  Saat hatası alıyorum.

  1. Moderatör 4 Mart 2022

   Selam Veli Bey, Chrome internet tarayıcı açarken saat ve tarih hatası alıyorsanız sayfada ki işlemleri yapabilirsiniz.

 3. Ferdi Uğurlu 31 Ocak 2022

  Merhaba abi benim Vista sistemim var. Benim saatim tarihim hepsi doğru geride kalmıyor. Bios saati de doğru ama chrome hala saatini ileri diyor.

  1. Moderatör 1 Şubat 2022

   Selam Ferdi Bey, Chrome internet tarayıcısı bilgisayar yani işletim sisteminizin saatine göre işlem yapar. Saat değerini sisteminizden almaktadır. Chrome tarayıcınız güncel değilse güncelleme yapınız.

 4. Emre Aksel 19 Ocak 2022

  Sayfada ki işlem saatiniz ileri hatası için de geçerli midir?

  1. Moderatör 19 Ocak 2022

   Selam Emre Bey, Chrome internet tarayıcısı için saat ileri hatasından bahsediyorsanız sayda ki işlemleri yapabilirsiniz.

 5. Ünal Parlak 14 Ocak 2022

  Bilgisayar mainboard üzerinde bulunan piller şarjlı değildir. Belli bir ömürleri vardır. 2032 pil olarak bakabilirsiniz.

  1. Moderatör 14 Ocak 2022

   Selam Ünal Bey bilginizi bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz.

 6. İlker Nedim 5 Eylül 2020

  Baya aradım sonunda burada çözümü buldum teşekkürler.

  1. Moderatör 5 Eylül 2020

   Bilgilendirme için teşekkür İlker Bey.

 7. Yiğit Arslan 28 Aralık 2019

  Alternatif bir yol ise bu şekilde düzelmeyen Windows sürümlerini kullananlar GlobalSign Root Certificates sertifikasını güncellemeniz sorunu çözecektir.

  1. Ersin Irmak 2 Mart 2022

   Çok teşekkür ederim Yiğit Bey bu şekilde çözdüm.