Counter Strike Global Oyunu için VAC Hatası

Oyunlarda eğer Dos komut sisteminde dos komutunda vac hatası alıyorsanız bu hatayı nasıl çözebileceğinizi size açıklayacağız. Burada size iki seçenek sunacağız. Eğer 1. işlemde çözüme ulaşmazsanız diğer ikinci seçimi deneyiniz bu sorun bilgisayarınızda tamamen kaldıracaktır.

Burada iki seçenek ile sunmamın nedeni bazı bilgisayarlarda dosya hatasından kaynaklanan hata oluşabilmektedir. Siz her iki çözümünü de uygulamanız zaman almayacaktır.

1. İşlem:

Counter Strike Global Oyunu için VAC Hatası

Bilgisayarınızda bulunan başlat ve çalıştır alanına “CMD” yazın ve bu cmd özerinde tıklamadan mouse ile sağa tıklayarak Yönetici olarak çalıştırınız.

bcdedit /deletevalue nx
bcdedit /deletevalue loadoptions
bcdedit /debug off
bcdedit.exe /set {current} nx AlwaysOn

Üst alanda verdiğimiz CMD komutlarını siteden kopyalayınız ve CMD komut üzerinden mouse ile sağa tıklayarak yapıştırınız. Bu işlemden sonra ilk 3 kod aktifleşecek ve son kod olan bcdedit.exe /set {current} nx AlwaysOn kodunu enter tuşuna basarak çalıştırınız son komut da çalışacaktır.

Bu şekilde bilgisayarınızı tekrar kapatıp açınız oyunu girmeyi deneyiniz.

2. İşlem:

Eğer oyunu halen giremiyor ve oyunda vac hatası alıyorsanız ikinci yol çözümü ile bu uyarıyı tamamen kaldırarak oyunda veya oynarken artık bilgisayarınızda vac hatası almayacaksınız.

Steam programınızı bilgisayarda açınız ve Kütüphane menüsüne tıklayınız buradan Oyunlar listesine gidiniz, kurmuş olduğunuz Counter Strike Global özerinde sağa tıklayarak Özellikler menüsünü açınız.

Özellikler alanında yerel dosyalar sekmesine gidiniz ve açılan sayfada oyunun önbelleğin bütünlüğünü doğrulayın alanı tıklayarak oyunu doğrulamasını bekliyorsunuz. Doğrulama işlemi tamamlandığında artık bilgisayarınızda Vac hatası almayacaksınız.

Kategori: Yazılım Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.