Cpanel Mysql Sunucusu Şu Anda Çevrimdışı Hatası ve Çözümü

Cpanel Mysql ekranında şu hata ile karşılaşıyor ve arıdan bu hata ile devam ediyorsa yapmanız gerekeni ve nedeni burada bulabilirsiniz.

Hata iletisi şu şekilde “MySQL sunucusu şu anda çevrimdışı.” “Error while connecting to MySQL: (XID ya49rh) The system failed to connect to the “MySQL” database “mysql” because of an error: CR_CONNECTION_ERROR (Can’t connect to local MySQL server through socket ‘/var/lib/mysql/mysql.sock’ (2)) Error while connecting to MySQL: (XID ya49rh) The system failed to connect to the “MySQL” database “mysql” because of an error: CR_CONNECTION_ERROR”

Bu hatanın nedeni sitenizin Mysql veritabanı güncelleme veya onarma işlemi yapılamaması, eksik kalan veritabanı işlemleri, veritabanı işlenmesi sırasında bağlantı kesilmesi, yarım kalan veritabanı işlemi gibi hatalardan kaynaklanmaktadır. Çözü yolu ise eğer sunucu sahibi iseniz yani SSH girişine yetkiliyseniz.

Cpanel Mysql Sunucusu Şu Anda Çevrimdışı Hatası Ve Çözümü

SSH giriş yaparak /scripts/upcp –force komutunu giriniz ve sonrası WHM giderek cPanel güncellemesi yapınız. Arkasından yine SSH giriş yapınız ve “yum clean all” tırnak işareti olmadan komutunu giriniz. Hata yine tekrarlayacak olursa cPanel için verilen belleği Server Configuration ve oradan da Tweak Settings ayarlamasına giderek “Max cPanel process memory” artırınız bu şekilde düzelecektir.

Sunucu sahibi olmayan sadece barındırma hizmeti alanlar SSH ve WHM girişi yapmayı bilmeyenler veya yetkisi olmayanlar bu hatayı çözebilmeleri için host sağlayıcısına iletmeleri gerekmektedir. Host sağlayıcınız kimse hatayı kendisi kontrol ederek düzeltecektir.

Kategori: Site Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.