Cpanel’den Yüksek Zam Geldi!

Cpanel bilmeyen webmaster yoktur. Yakın zamanda fiyatları olduğundan fazla yükselten Cpanel birçok host firması ve web site sahiplerinin canını sıktı. Hosting firmaları ve internet siteleri de bu duruma duyarsız kalmadı, birçok internet sitesinde bilgilendirme yapılarak, kabul edilemiyecek bir durum olduğunu çeşitli kanallardan dile getirilmiştir.

Cpanel’den Yüksek Zam Geldi!

Kurulu sistem üzerinden gelen bu yüksek fiyat artışı iş etiğine aykırı ve kabul edilemez bir durumdur.

Haziran sonunda açıkladığı bir karar ile Cpanel fiyatlarına %75 ile %800 arası zam yapma kararı, ayrıca fiyat yapısını değiştirmiş, limitsiz domain lisansını artık satmayacağını duyurmuş ve 100 domain sınırlaması getirip her ek domain hesabı için 0.15 Euro ek ücret talep etmektedir.

Bu aşırı fiyat artışı tüm hosting endüstrisini derinden etkilemiş, yıllardır güvenilen ve birlikte yüzlerce projenin desteklendiği Cpanel’i müşteri odaklı yapısından ve herkesin duyduğu samimi güvenden uzaklaştırmıştır. Bunun esas nedeni ise önce Plesk firmasını geçen sene de Cpanel firmasını satın alan Oakley yatırım firmasıdır.

Sadece kazancını yükseltmek isteyen bu firma tüm ilgili firmaları çok ciddi bir sıkıntıya sokmuştur. Tepkimizi diğer tüm firmalar gibi dile getirsek de Cpanel tüm bu taleplere duyarsız kalmış ve fahiş zam kararından en ufak bir şekilde taviz vermemiştir.

Cpanel Host Bilgilendirme Metini

Açıklaması yapan bazı hosting firmaları Cpanel kullanıcılarını ilerleyen zamanda Direct Admin paneline geçirmeyi düşünüyor. Direct Admin ile site sahipleri hiçbir işlem yapmalarına gerek kalmıyor işlemleri hosting firmaları yapıyor. Sadece taşıma sırasında taşıma süresi boyunca site kapalı kalıyor.

Kategori: Site Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.