Cute FTP Ana Bilgisayar Doğrulaması Başarısız Hatası

Cute FTP programı kullanıyor ve sunucunuza bağlanırken program içerisinde “Ana bilgisayar doğrulması başarısız oldu.” hatası alıyorsanız bu hatayı nasıl çözebileceğinizi ve neden kaynakladığını buradan sizlere anlatacağız.

Cute FTP Ana Bilgisayar Doğrulaması Başarısız Hatası

Bu hatayı Cute FTP programında almanız nedeni ftp giriş bilgilerinden kullanıcı adı ya da şifrenizin birisini veya her ikisini yanlış giriyorsunuz. Sunucuya bağlanmanız için sizin sitenizin bulunduğu ana bilgisayara bağlanmanız gerekmektedir. Eğer sunucu ftp giriş bilgileri yanlış yazarsanız sunucuya bağlanamaz ve bu hatayı alırsınız.

Bu durumda yapmanız gerekenler ise kullanıcı adı ve şifrenizi değiştirdiniz mi? bunu kontrol ediniz önceden değiştirmiş ve unutmuş olabilirsiniz. Kullanıcı adı ve şifreyi doğru yazdınız mı eğer bir karakter veya rakamı yanlış yazarsanız dahi ana bilgisayara giriş sağlayamazsınız. Kullanıcı adı ve şifrenizde büyük küçük harflere dikkat ettiniz mi ya da klavyede CAPS LOCK tuşu açık mı? Bunları kontrol ediniz.

Bu işlemlerin hepsini yaptınız ve bir türlü sunucuya bağlanamıyorsanız bu durumda yapmanız gereken sunucu hizmet aldığınız host firmasından yeni ftp bilgilerini almanız gerekmektedir. Yeni aldığınız ftp kullanıcı adı ve şifresi ile tekrar Cute FTP bağlandığınızda doğru bilgileri girdiğiniz için artık bu hatayı almayacaksınız.

Bazı durumlarda kullanıcı adı ve şifre doğru olduğu halde sunucunun kapalı olması veya yavaşlığı nedeni sayesinde de bu hatayı alabilirsiniz. Sunucuda sorun olmadığını siteniz çalışıp çalışmadığı internet tarayıcınıza site adını yazarak giriyor mu kontrol ediniz. Eğer giriyorsa kullanıcı bilgilerinden dolayı bu hatayı alıyorsanız.

Sitenize giriş yapamıyorsanız sitenizin sunucusunda sorun var demektedir. Host sağlayıcınıza bildirerek çözmesini isteyiniz.

Kategori: Yazılım Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.