DirectAdmin Email Açma (Türkçe Anlatım)

DirectAdmin panel kullanıcıysanız host sağlayıcınızın size vermiş olduğu mail adresi kadar mail adresi açabilir her mail için ayrı, ayrı manüel ya da sistem tarafından oluşturulan güvenli şifre ile mail açabilirsiniz.

Mail açabilmeniz için sitenizin DirectAdmin oturum bilgilerini giriniz. Giriş için site.adı:2222 yazarak size verilen kullanıcı adı ve şifre sonrası oturumu açınız.

Email Oluşturma DirectAdmin Oturumu Açın

DirectAdmin ana panelinde “E-posta Hesapları” menüsünü bularak E-posta Hesapları menüsüne giriş yapınız.

E-posta Hesapları – DirectAdmin

Bu alan yeni mail açma alanıdır sayfada “E-posta Hesabı Ekle” seçiminden sonra yeni mail adresi açabilirsiniz.

DirectAdmin E-posta Hesabı Ekle

Mail açma için kullanıcı adını karşısına mail de kullanacağınız kullanıcı adını giriniz. Sadece kullanıcı adı ve Türkçe karakter ş,İ,ü,ç gibi karakterler girmeyiniz. Örnek yenimail gibi yenimail olarak aldığınızda artık mail adresiniz yenimail@site.adı olarak açılacaktır. Şifre alanı yani parola karşısına kendiniz şifre oluşturabilir veya yan tarafta bulunan kelebek mavi buton ile güvenli otomatik şifresi oluşturabilirsiniz.

E-posta kota sınırı kaç MB. Olacak ise giriniz. Standart 50 Mb. olarak gelir siz değiştirmedikçe. Gönderim sınırı gönderi yapılacak mail sınırıdır. Bu sınırı başkasına açıyorsanız yüksek yapmamanızı öneririz.

Farklı birisi tarafından çok fazla sayıda mail atılırsa mail sunucuları tarafından domain kara listeye alınabilir veya domain spam (güvensiz mail)’a düşebilirsiniz. 50 adet ideal olabilir kullanıcınız için. Bu şekilde mail açma işlemini bitiriyorsunuz.

Kategori: Eğitici Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.