DirectAdmin Panelde PHP Sürümü Nasıl Değiştirilir veya Yükseltilir?

DirectAdmin panel kullanıcı iseniz DirectAdmin panele giriş yaparak nasıl PHP sürümünü değiştireceğinizi buradan öğrenebilirsiniz. DirectAdmin paneli ilk olarak oturum açmalısınız PHP sürümünü değiştirmek için DirectAdmin panel içerisinde yararlanacağınız.

DirectAdmin kullanıcı adı ve size host tarafından verilen şifreyi giriniz. Cpanel’den DirectAdmin panele geçiç yaptıysanız önceki Cpanel kullanıcı adı ve şifreniz ile host sağlayıcı tarafından değiştirilmediyse giriş yapabilirsiniz.

DirectAdmin Oturum Açma

Etki alanı kısımında “Etki Alanını Düzenle” menüsüne gidiniz. DirectAdmin girişinde DirectAdmin temalar standart, yan çubuk, karma olarak farklı, farklıdır. Standart tema için anlatım yapıyoruz, diğer temalarda yine siz Etki Alanı Düzenle menüsünü PHP seçim menüsüne gitmelisiniz.

DirectAdmin Etki Alanını Düzenle PHP Seçimi

Çıkan ekranda “PHP Sürümü Seçici” ve seçmek istediğiniz PHP sürümünü seçerek kayıt et butonunu kullanadığınızda 1 dakika içerisinde seçmiş olduğunuz PHP sürümü aktif olacaktır.

DirectAdmin Etki Alanını Düzenle PHP Sürümü Seçici

Listede eğer PHP son sürümünü görmüyorsanız ve sizin aktif edeceğiniz PHP sürümünü görmüyorsanız, istenilen PHP sürümünü ya da PHP son sürümünü yüklemeniz gerekmektedir. Host sağlayıcınız ile görüşerek PHP en son sürümünü sunucuya yüklemesini istemeli ve PHP sürümünü yükledikten sonra değiştirmelisiniz. PHP son sürümünü host sağlayıcınız hangisini olduğunu bilecektir. Öğrenmek isterseniz (php.net) PHP Download sayfasına giderek en son sürümünü hangisi olduğunu Download sayfasından öğrenebilir, ne zaman güncelleme yapıldığı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kategori: Eğitici Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.