DirectAdmin Veritabanı Onarma, Denetleme ve İyileştirme

DirectAdmin host panel kullanıcıysanız bu yazımızda DirectAdmin içerisinde veritabanı nasıl onaracağınızı, iyileştireceğinizi ve denetleyeceğinizi sizlere göstermek istiyoruz. Özellikle veritabanından dolayı hata alanlara bu 3 işleminde faydalı olmaktadır.

Bazen herhangi bir kullandığınız PHP yazılımı veritabanına bağlanamaz ve veritabanı bağlantı hatası ve diğer veritabanı iletişim hatalarını verebilir.

DirectAdmin ile veritabanı onarım ve diğer işlemler için DirectAdmin panelinize giriş yapınız. DirectAdmin Oturumu Açın, etki alanlarınızı, veritabanlarınızı ve diğer sunucu özelliklerinizi yönetin. Girişi domainadi.com:2222 olarak yapabilirsiniz.

DirectAdmin Veritabanı Onarma, Denetleme ve İyileştirme İşlemleri için DirectAdmin Giriniz

Kullanıcı adınızı ve DirectAdmin admin şifresini girerek girişi onaylayınız. Standart tema panel içerisinde “Hesap Yönetimi” ve ” MySQL Yönetimi” menülerinizi gidiniz.

DirectAdmin “Hesap Yönetimi” ve ” MySQL Yönetimi

Alt alanda veritabanınızı ve veritabanlarınızı listede bulabileceksiniz. İşlem yapacağınız veritabanını işaretleyerek yapmak istediğiniz işlemi seçiniz. Veritabanı onarma işlemi için veritabanı seçilerek onarma menüsüne dokunuzu ve üst seçimden veritabanı onarmasını bekleyerek onardığınız dair bilgi penceresini bekleyiniz.

DirectAdmin Veritabanı İşlemini Seçiniz

İyileştirme ve denetleme için de aynısı işlem yapmak istediğiniz veritabanını seçerek iyileştirme ve denetleme yapabilirsiniz.

Veritabanı onarma ve iyileştirme işlemleri veritabanında geçici kalan, silme sırasında silinmemiş olan ve diğer veritabanı fazlalığını temizleyerek veritabanını onarır, iyileştirir. Veritabanı boyutunu düşürmek gereksiz veritabanı girişlerini temizlemek için kolay ve doğru bir yol bu olacaktır.

Yapılan her işlem sonunda DirectAdmin panelde işlemin bittiğine dair pencere çıkmaktadır. İşlemler internet bağlantınız, sunucu hızınız ve veritabanı büyüklüğüne göre zamanı değişebilmektedir. İşlemlerin tamamen yapılmasını ve bilgi penceresini beklemelisiniz.

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.