DNS Hatası (DNS_PROBE_FINISHED_BAD_CONFIG)

İnternet sitesine girmek istiyor ve web sitesine giriş yaparken tarayıcınızda DNS_PROBE_FINISHED_BAD_CONFIG hatası alıyorsanız bu hatanın nasıl düzelteceğinizi buradan öğrenebilirsiniz.

Hatanın birçok nedeni olabilir ilk olarak bilgisayarınıza VPN programlarından Hotspot veya benzeri bu program girişi engelliyor olabilir. Bilgisayarınızda kurulu olan tüm VPN programları silerek bilgisayarınızı tekrar başlatınız ve internet sitesine tekrar girmeyi deneyiniz.

Önceden bilgisayarınız DNS adresinizi değiştirmiş olabilirsiniz ve bu DNS adresi çalışmıyor olabilir. Bu durumda yapmanız gerekenler bilgisayarınızın sağ en alt saat menüsünün yanında bulunan internet bağlantı simgesine tıklayınız “Ağ ve Paylaşım Merkezi Aç” botuna giriniz.

Bu anlattıklarım Windows 7 için geçerli siz işletim sisteminiz hangisi ise internet ayarlarına girerek aynı işlemleri yapabilirsiniz.

DNS Otomatik Olarak Aldırma
Yerel Ağ Bağlantısı Durumu

“Ağ ve Paylaşım Merkezi Aç” seçiminizden sonra orta alanda karşınıza Yerel Ağ Bağlantısı çıkacaktır üzerine Yerel Ağ Bağlantısı Durumu ayarlamalar penceresini açınız ve Özelikler alanına gidiniz. Bu alanda bulunan TCP/IP internet protokolü alanına tıklayarak DNS Sunucu adresini otomatik olarak al seçimini işaretleyerek bilgisayar da uygulayınız.

Bu işlemleri yaptıktan sonra internet bağlantısını yenileyerek DNS_PROBE_FINISHED_BAD_CONFIG yani DNS hatası aldığınız siteye tekrar girmeyi deneyiz.

Bu hata çok nadir de olsa bazı zamanlarda internet sitesinin çalışmaması veya internet kopmalardan bağlantı yavaşlığında da kaynaklanmaktadır. İnternet sitesinden olup olmadığı başka bir cihazdan girerek deneyebilir. Bağlantı yavaşlığı ise modeminizi resetleyerek tekrar internet sitesine bağlanarak deneyebilirsiniz.

Kategori: Bilgisayar Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.