DNS-PROBE-FINISHED-NO-INTERNET Hatası ve Çözümü

DNS-PROBE-FINISHED-NO-INTERNET hatasının ne olduğunu ve nasıl çözeceğinizi burada sizlere kısa ve öz olarak sizlere vereceğiz.

Hata alt ekranda da gördüğünü üzere Chrome internet tarayıcınızda önünüze çıkacak ve internete bağlanamayacaksınız. Bu hatanın nedeni modeminizin internete bağlı olmamasından dolayı karşınıza çıkmaktadır. Yani DNS adresi ip adresi alamadı internetiniz yok anlamı içermektedir anlayacağınız dilde basitçe.

DNS-PROBE-FINISHED-NO-INTERNET Hatası

Hatanın çözümü ise basittir. Yapmanız gereken ilk olarak modeminizi kapatınız ve 5 saniye sonra modeminizi açarak internetin gelmesini bekleyiniz.

Eğer bilgisayarınızı yeni açtıysanız ve bu DNS-PROBE-FINISHED-NO-INTERNET hata ile karşılaştıysanız hiç bir işlem yapmadan internetinizin gelmesini bekleyiniz. İnternetinizin geldiğinizde direk olarak girmek istediğiniz siteye giriş yapabilecek ve DNS-PROBE-FINISHED-NO-INTERNET hatası almayacaksınız.

Çok beklediniz ama halen internet tarayıcınızda DNS-PROBE-FINISHED-NO-INTERNET hatası veriyorsa şunları yapınız;

İlk olarak modeminizin doğru bir şekilde kabloların takılı olup olmadığını kontrol ediniz, telefonda çevir sesi var mı? Telefon hattınız çalışıyor mu? Kontrol ediniz!

Diğer ise modem ve telefon hattınız normal ise modeminiz ip adresi almıyor demektir. Bu durumda yapmanız gereken ise servis sağlayıcınız ile görüşmek ve servis sağlayıcınıza modeminizin ip adresi almadığını bildirerek yardımcı olmalarını istemek olacaktır.

Bu hatanın sıklık nedenleri modeminiz de kopmalardan meydan gelebilir, geçici olarak hat yoğunluğundan kaynaklanabilir ve yukarıda bahsettiğimiz durumlarda meydana gelir. Hangi hatadan kaynaklanırsa kaynaklansın DNS-PROBE-FINISHED-NO-INTERNET hatasının ana nedeni modeminizin internetle buluşmaması yani internetinizin olmamasıdır.

Bu arada bu hata ile karşılaşanlara ufak bir bilgide verelim. Space yani klavye boşluk tuşuna bastığınızda üst resimde gördüğünüz dinozor sizin hoş vakit geçirmenize, sıkılmamanıza yardımcı oluyor. İnternet bağlandığın da ise girmek istediğiniz siteye bağlantı gelir gelmez direk giriş yapıyor.

Kategori: İnternet Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.

2 Yorum Yazılmış “DNS-PROBE-FINISHED-NO-INTERNET Hatası ve Çözümü”

    1. Hüseyin Bey, görüşleriniz bizim için değerlidir. Fakat sadece eleştiri niteliğinde bir görüş olmuş detaylar ne yazık ki yok!

      Hatada dikkat ederseniz no internet bağlantı yapılamıyor bariz olarak görülmektedir. Eğer internetiniz bağlanmıyorsa mesela faturayı da ödememiş servis sağlayıcınız internet hizmetini kesmiş de olabilir. Tabi bu bir örnek bu yazıda denmek istenen ise şu sizin internetinizde bir yerde bağlantınız ile alakalı bir sorun var, bu sorunu bulmalısınız denilmek istenmiş.