Dünya ve Türkiye Sıralamasında Sitenizin Kaçıncı Olduğunu Öğrenin

Dünya ve Türkiye sıralamasında sitenizin kaçıncı olduğunu öğrenmeniz için size 2018 yılı web sitesiden bahsederek sıralamanızı nasıl öğreneceğiniz hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Her site sahibinin istediğidir başarı elde etmek ve diğer rakiplerin önüne geçmek. Yıllar önce site popülerliğini gösteren ve en yakın tahmini yapan tek site vardır. Buda alexa.com. Ama ne yazık ki günümüzde alexa.com’un tam hatta yakın bir sonuç verdiğini düşünmüyoruz.

Bir site daha fazla ziyaret alırken ve arama motorları listesinde başta çıkarken alexa.com hiç sıralama da görünmeyen ziyaretçi çok alan sitelerin daha yüksek olduğunu defalarca gördük. Tabiki internet üzerinden alexa için yazılan bir sürü etik olmayan olumsuz yorumlar da var. Yıllar önce arama motorlarının alexa değerlerini baz aldığı söyleyen oldukça fazlaydı. Tabi ki bu sadece söylenti olmakla kaldı ki günümüzde alexa sıralamasına baktığımızda bu söylentinin doğru olmadığı alenen bellidir.

Biz size en yakın dünya sıralamasını veren ve birçok webmaster tarafından daha fazla kullanılan trafik analiz sitesi olan Similarweb ile Dünya ve Türkiye sıralamasını nasıl öğreneceğinizi göstereceğiz.

Similarweb.com

Similarweb ile Dünya ve Türkiye sıralamasını öğrenmeniz çok basit. Similarweb sitesinde öğrenmek istediğiniz sitenin adresini doğru bir şekilde yazmak. Şimdi Turkiye.gov.tr 23 Haziran 2018 Cuma günü similarweb.com analizine bakalım.

Turkiye.gov.tr 23 Haziran 2018 Cuma Similarweb.com Analizi

Resimde gördüğünüz üzere Global (Dünya) sıralamasında 541. site, Ülke sıralamasında yani ülkemizde 21. site ve buna benzer siteler arasında ise 6 sırada yer aldığını göreceksiniz. Sizde bu şekilde kendi sitenizin Dünya, Türkiye ve kategorinizde kaçıncı sırada olduğunuzu bu şekilde görebilirsiniz.

Kategori: Eğitici Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.