Ekran Klavyesi ve Klavye’de ( @ (Et veya E-Mail) ) İşareti Nasıl Yapılır?

Ekran klavyesinden ve sadece klavye kullanarak @ yani e-mail işaretinin nasıl yapılacağının detaylarını buradan vereceğiz.

Kolay olan klavye’de @ işareti nasıl yapılır gösterelim. Klavye üzerinden alt kısımda Alt Gr tuşuna basarak elinize çekmeden Q işaretine basar ve her iki elinizi birden bırakırsanız @ işareti çıkacaktır.

Klavye’de ( @ (Et veya E-Mail) ) İşareti Nasıl Yapılır?

Şimdide ekran klavyesi kullanarak @ işaretinin nasıl yapılacakğını görelim. Ekran klavyesine gitmek için Başlat – Programlar – Donatılar – Erişim Kolaylığı ve Ekran Klavyesini açınız.

Ekran klavyesini şu basit yolla da açabilirsiniz. Klavyede Windows pencere işareti (en alta) + R tuşuna bastığınızda çalıştır komutu gelecektir. Çalıştır komutuna “osk.exe” yazarsanız ekran klavyesi direk gelecektir. Ekran klavyesini kısayol olarak nasıl açılır detayını Windows Ekran Klavyesi Kısayolu sayfasından okuyabilirsiniz.

Ekran Klavyesinde ( @ (Et veya E-Mail) ) İşareti Nasıl Yapılır?

Ekran klavyesi açıldıktan sonra Alt Gr butonuna dokundan sonra Q yerinde @ harfi çıkacaktır. Bu şekilde @ işaretini yapmış olursunuz.

Farklı bir yöntemde Alt işaretine buradan dikkat edelim Alt GR olan Alt işareti değil sağ tarafta bulunan Alt işaretinden bahsediyoruz. Alt tuşuna basarak 64 rakamlarına bastığınızda yine @ işaretini yapabilirsiniz.

Yazıdan anlaşılacağı üzere en kolayı klavye’de Alt Gr ve Q işaretine basmak sonrada Alt + 64 tuşuna basmak olduğu anlaşılıyor. En uzun olanı ise ekran klavyesini kullanarak @ işareti çıkarmaktır. Yeni bilgisayar kullanıcısı iseniz ALT Gr tuşu ve Q tuşunu öğrenerek kullanmanız @ işaretini çıkarmanız için daha kolay işlem olacaktır.

Kategori: Nasıl Yapılır? Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan görüşlerinizi paylaşabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, editörler sorunuzu cevaplayacaklardır!

2 Yorum Yazılmış “Ekran Klavyesi ve Klavye’de ( @ (Et veya E-Mail) ) İşareti Nasıl Yapılır?”

    1. Filiz Hanım iyi geceler, @ işaretini yapmak çok basit bir işlemdir. Klavyede sağ tarafta Alt Gr tuşuna basın sol eliniz ile basabilirsiniz, sol elinizi kaldırmadan sağ işaret parmağınız ile Alt Gr düğmesinin hemen 3 üstünde @ işaretine basın ve sol ikisini birden kaldırın göreceksiniz olacaktır.