Ekran Klavyesi ve Klavyede ( @ (Et veya E-Mail) ) İşareti Nasıl Yapılır?

Ekran klavyesinden ve sadece klavye kullanarak @ yani e-mail işaretinin nasıl yapılacağının detaylarını buradan vereceğiz.

Kolay olan klavyede @ işareti nasıl yapılır gösterelim. Klavye üzerinden alt kısımda Alt Gr tuşuna basarak elinize çekmeden Q işaretine basar ve her iki elinizi birden bırakırsanız @ işareti çıkacaktır.

Klavyede ( @ (Et veya E-Mail) ) İşareti Nasıl Yapılır?

Şimdide ekran klavyesi kullanarak @ işaretinin nasıl yapılacakğını görelim. Ekran klavyesine gitmek için Başlat – Programlar – Donatılar – Erişim Kolaylığı ve Ekran Klavyesini açınız.

Ekran klavyesini şu basit yolla da açabilirsiniz. Klavyede Windows pencere işareti (en alta) + R tuşuna bastığınızda çalıştır komutu gelecektir. Çalıştır komutuna “osk.exe” yazarsanız ekran klavyesi direk gelecektir. Ekran klavyesini kısayol olarak nasıl açılır detayını Windows Ekran Klavyesi Kısayolu sayfasından okuyabilirsiniz.

Ekran Klavyesinde ( @ (Et veya E-Mail) ) İşareti Nasıl Yapılır?

Ekran klavyesi açıldıktan sonra Alt Gr butonuna dokundan sonra Q yerinde @ harfi çıkacaktır. Bu şekilde @ işaretini yapmış olursunuz.

Farklı bir yöntemde Alt işaretine buradan dikkat edelim Alt GR olan Alt işareti değil sağ tarafta bulunan Alt işaretinden bahsediyoruz. Alt tuşuna basarak 64 rakamlarına bastığınızda yine @ işaretini yapabilirsiniz.

Yazıdan anlaşılacağı üzere en kolayı klavyede Alt Gr ve Q işaretine basmak sonrada Alt + 64 tuşuna basmak olduğu anlaşılıyor. En uzun olanı ise ekran klavyesini kullanarak @ işareti çıkarmaktır. Yeni bilgisayar kullanıcısı iseniz ALT Gr tuşu ve Q tuşunu öğrenerek kullanmanız @ işaretini çıkarmanız için daha kolay işlem olacaktır.

Kategori: Nasıl Yapılır? Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.

6 Yorum

 1. Emre Donan 29 Ocak 2021

  Buradan alarak et işaretini @ kopyalayabilirsiniz.

  1. Moderatör 29 Ocak 2021

   Teşekkürler Emre Bey.

 2. Ömer Akkan 30 Nisan 2020

  Bilgisayarla Supercell’e bağlanacağım olmuyor. Gmail yapamıyor.

  1. Moderatör 30 Nisan 2020

   Selam Ömer Bey, iyi ramazanlar. Sakince acele etmeden ilk ALT Gr tuşuna (Alt tuşu değil iki adet Alt tuşu var biri ALT Gr diğer Alt siz Alt Gr tuşuna yani büyük boşuk tuşunun sağında olan Alt Gr tuşuna) basın bekleyin, kaldırmayın elinizi sonrada kaldırmadan Q işaretine basın ve ikisini birden kaldırın olacaktır. Halen olmuyor diyorsanız ya ALT Gr tuşu ya da q tuşu basmıyordur bozuktur yani kontrol edin tuşlar basıyor mu?

   Tuşlar mı bozuk çözüm yolu (çare) hatavecozum.com’da bitmez @ bu işareti fare ile sağ tuşa basarak menüden kopyalayınız, kullanıcağınız yere giderek kullanacağınız yer arasına yine fare ile sağ tuş menüden yapıştır menüsünü kullanarak yapıştırın bu şekilde muhakkak olacaktır.

 3. Filiz Gümüşçü 13 Haziran 2019

  Yapamadım klavyede olmuyor neden yapamıyorum?

  1. Moderatör 14 Haziran 2019

   Filiz Hanım iyi geceler, @ işaretini yapmak çok basit bir işlemdir. Klavyede sağ tarafta Alt Gr tuşuna basın sol eliniz ile basabilirsiniz, sol elinizi kaldırmadan sağ işaret parmağınız ile Alt Gr düğmesinin hemen 3 üstünde @ işaretine basın ve sol ikisini birden kaldırın göreceksiniz olacaktır.