ERR_CONNECTION_REFUSED Hatası ve Çözümü

İnternet tarayıcınızda anında önünüze “ERR_CONNECTION_REFUSED” web sayfası kullanılamıyor hatası alıyorsanız bu hatayı nasıl çözeceğinizi buradan okuyabilirsiniz.

İnternet tarayıcınızda ERR_CONNECTION_REFUSED hatasını birçok sebepten dolayı olabilirsiniz. Şimdi sırası ile bu sebepleri ve çözüm yollarını sunacağız. ERR_CONNECTION_REFUSED almanızda ki ilk neden internet bağlantınızın olmaması ya da çok aşırı derece yavaş olmasından kaynaklanabilir. Bu durumda yapmanız gereken internet bağlantınızı kapatarak tekrar açmak olacaktır.

ERR_CONNECTION_REFUSED Hatası

Bu işlemi yaptıktan sonra girmek istediğiniz siteye tekrar giriş yapmayı deneyiniz. Eğer siteye ERR_CONNECTION_REFUSED hatası almadan girerseniz bağlantı yavaşlından kaynakladığını anlarsınız. Yine aynı hatayı alırsanız diğer yönteme geçerek deneyiniz.

ERR_CONNECTION_REFUSED hatasının diğer sebebi ise girmek istediğiniz internet sitesi engellenmiş olabilir. Bu durumda da yapmanız gereken bilgisayarınızda DNS adresini değiştirerek tekrar giriş yapmalısınız.

ERR_CONNECTION_REFUSED hatası çoğunlukla engelli internet sitelerinde karşılaşılmaktadır. Engelli sitelere DNS adresi değiştirerek girebileceğiniz gibi VPN programlarını bilgisayarınızda kullanarak ta girebilirsiniz.

Bunları yaptığınız halde halen bu hatayı alıyorsanız önceden DNS girmiş olduğunuz DNS adresleri geçerliliği yitirmiş veya kapatmış olabilir DNS kaldırınız kurduysanız VPN programlarını da kaldırınız tekrar internet sitesine giriş yapmayı deneyiniz.

Özetle ERR_CONNECTION_REFUSED hatası internet bağlantısı olmaması durumda, engelli sitelerde veya DNS ya da VPN programlarının düzgün çalışmaması durumda görülebilen tarayıcı hatasıdır. Her ne sebepten olursa olsun bu hata internet ve bağlanmak istenilen siteye giriş yapamamaktan kaynaklanan bir sorundur.

Kategori: İnternet Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.