ERR_NAME_RESOLUTION_FAILED Hatası

İnternette gezinirken internet tarayıcınızda girmek istediğiniz site bağlanmaya çalışırken karşınıza bu internet sitesine bağlanamıyor ERR_NAME_RESOLUTION_FAILED hatası alıyorsanız sorunun çözümü için yapmanız gereken bazı işlemler var demektedir.

Bir internet sitesine bağlanmasın birçok nedeni olabilir. Bu nedenlere sırası ile değinelim. İlk olarak girmek istediğiniz internet sitesi engellemiş olabilir yani internet sitesi girişi yasaklanmıştır bu nedenle siz bu internet sitesine bağlanamıyor olabilirsiniz.

ERR_NAME_RESOLUTION_FAILED Hatası

Bunun çözümü ise bilgisayarınıza bir VPN programlarından birisi kurmak olacaktır. Biz burada size Zenmate öneririz. Bilgisayarınıza Zenmate programı kullanarak tekrar girmek istediğiniz siteye giriş yapmayı deneyiniz.

Bilgisayarınıza önceden DNS adresi girmiş ve bu DNS adresiniz kullanıyor, aktif olmayabilir veya güncelliğini yitirmiş olabilir önceden girmiş olduğunuz DNS adresinizi yenisi ile değiştiriniz veya internet seçeneklerinden TCP/IP protokolüne giderek bilgisayarınız için yeniden otomatik DNS adresi alarak internet sitesine tekrar giriş yapmayı deneyiniz.

VPN programı kurduğunuz halde bu hatayı alıyorsanız bu durumda VPN ile bağlantınızı DNS adresi internet sitesine bağlantıyı kesiyor olabilir. Bilgisayarınıza kurmuş olduğunuz tüm VPN programları başlat – denetim masası ve program ekle kaldıra giderek tüm VPN programları siliniz ve bilgisayarınızı tekrar başlatarak girmediğiniz internet sitesine tekrar giriş yapmayı deneyiniz.

Bu işlemlerin tümünde internet bağlantınızı Windows işletim sistemi üzerinden CMD komutunu kullanarak modemi kapatmadan internet bağlantınızı resetleyebilirsiniz.

Bilgisayarınızda internet bağlantısını resetlemek için Başlat menüsüne girerek programları ve dosyaları ara alanına “CMD” yazınız ve karşınıza çıkan ekranda “ipconfig /release” yazazarak onaylayınız. Bu komut bilgisayarınızı başlattıktan tahminen 3 dakika içerisinde internet bağlantınız sıfırlanacaktır.

Kategori: Bilgisayar Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.