ERR_QUIC_PROTOCOL_ERROR Hatası

İnternet tarayıcınızda eğer “Bu siteye ulaşılamıyor ERR_QUIC_PROTOCOL_ERROR” hatası alıyorsanız bu hatanın nedenlerini ve çözüm yolunu size sunacağız.

İlk olarak nedenlerinden bahsederek daha sonra çözüm yolu neler ondan bahsedelim. Tarayıcınızda “Bu siteye ulaşılamıyor ERR_QUIC_PROTOCOL_ERROR” hatası almanızın bir çok nedeni olabilir en çok rastlanılan nedeni internetinizin bağlı olması, internet bağlantınızın çok yavaş olması ya da girmiş olduğunuz internet sitesinin yoğunluğundan kaynaklanabilmektedir.

Bu işlemlerde internet bağlantı çözümü için modeminizi tamamen kapatarak 10 saniye kadar modemi kapalı tutunuz ve tekrar modemi açınız.

ERR_QUIC_PROTOCOL_ERROR Hatası

İnternetin gelmesini bekleyerek girmek istediğiniz veya yapmak istediğiniz işlemi tekrar yapınız. İnternet sitesinin yoğunluğundan kaynaklanan durumda ise aralıklarla internet sitesinin tekrar açılmasını aktif olmasını bekleyiniz. DNS bilgisayarınızda aktifse DNS ip adreslerinin çalıştığına emin olunuz veya DNS adresini otomatik olarak alması sağlayınız.

Farklı bir çözüm yol ise Google Chrome internet tarayıcı üzerinde şu ayarlamaları yapınız. Tarayıcınızın adres çubuğuna chrome://flags/ yazarak enterlayınız. CTRL + F tuşlarına açılan pencere “Deneysel QUIC protokolü” aratarak bulunuz ve Varsayılan “Devre dışı” olarak değiştirerek tekrar girmeyi deneyiniz.

Burada bahsettiğimiz işlemleri yaptığınızda internet tarayıcınızda “Bu siteye ulaşılamıyor ERR_QUIC_PROTOCOL_ERROR” sorunu çözebilirsiniz. Özellikle bu sorunu internet bağlantınızda ve DNS adreslerinizde aramanızı tavsiye ederim. Yazımın başında da bahsettiğim üzere ağırlı olarak bu hata internet bağlantısının kısıtlı ya da hiç olmamasından kaynaklanmaktadır. İnternet hızın normal ise diğer çözüm yollarını deneyiniz.

Kategori: İnternet Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.