Euro Truck Simulator 2 Steam Çalışmayı Durdurdu Hatası

Euro Truck Simulator 2 oyunu oynarken aniden Steam çalışarak oyun sırasında Steam Çalışmayı Durdurdu hatası alıyorsanız bu hatanın çözümü sizler için sunacağız.

İlk olarak masaüstünüzde veya başlat ve Bilgisayar simgenin üzerinde mouse ile sağ tuşu tıklayarak özellikler alanına gidiniz. Bilgisayarınızın Sistem özellikleri sayfası açılacaktır. Bu sayfada sağ tarafta bulunan Gelişmiş Sistem Ayarları menüsüne tıklayınız.

Euro Truck Simulator 2 Gelişmiş Sistem Ayarları İle Düzeltme

Performans ve Ayarlar butonlarına tıklayınız. Burada yer alan Veri Yürütmeyi Engellemesi alanına giderek alt ortada yer alan Seçtiğimin dışında kalan tüm Windows programları ve hizmetleri için DEP’yi aç alanına tıklayarak Ekle butonuna basınız ve Euro Truck Simulator 2 oyunun yerini göstererek kayıt ediniz. Bu şekilde artık oyun sırasında Steam Çalışmayı durdurdu hatası almazsınız.

CMD İle Veri Yürütmeyi Engellemesi Açma

CMD İle Veri Yürütmeyi Engellemesi Açma

Eğer Veri Yürütmeyi Engellemesi alanını pasif olanlar var ise ayarlamalar kısmında seçtiğimin dışında kalan tüm Windows programları ve hizmetleri için DEP’yi aç alanına aktif değilse burada yapmanız gerekenler. Başlat menüsünden çalıştır veya program ve dosyaları ara alanına “CMD” yazınız ve çalıştırmadan gelen CMD penceresinin üzerinde mouse ile sağa tıklayarak Yönetici olarak çalıştır menüsüne tıklayınız.

bcdedit.exe/set {current} nx AlwaysOn
bcdedit.exe/set {current} nx AlwaysOff

Çıkan ekranda üst tarafta on ile biten komutu CMD komut sisteminize girdiğinizde yazdığınızda Seçtiğimin dışında kalan tüm Windows programları ve hizmetleri için DEP’yi aç alanı bilgisayarınızı tekrar başlattığınızda aktif hale gelecektir. Euro Truck Simulator 2 oyunu buradan ekleyebilirsiniz. Tekrar kapatmak isterseniz bu seferde ikinci off ile biten komutu CMD komut sisteminize yönetici olarak giriniz ve yazarak onaylayınız.

Yorum Yazın

Alt taraftan görüşlerinizi paylaşabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, editörler sorunuzu cevaplayacaklardır!

17 Yorum Yapılmış “Euro Truck Simulator 2 Steam Çalışmayı Durdurdu Hatası”

 1. Oyuna giriyorum herşey güzel iyi hoş, oynuyorum tırımı sürüyorum ancak 15-20 dk sonra oyun donuyor ve çalışmayı durdurdu hatası veriyor yardım edebilirmisiniz acaba?

  1. Hakan Bey merhaba, diğer programlarda veya oyunlar da aynı hata ile karşılaşıyor musunuz?

   Dediğiniz hata bilgisayarınızda olan aygıtlarınızdan birisinde arıza olduğunu / kesinti yaptığını işaret ediyor. Büyük bir ihtimalle ram bellek veya hard disk diğer ise küçük ihtimalde olsa işlemci olabilir.

   Mesela aniden mavi ekran geliyor mu geliyorsa ram bellek, aniden bilgisayar kapanıyor mu kapanıyorsa işlemci fanı ısınıyor ve bilgisayar kitleyebilir, hard disk sesli çalışıyor mu hard disk sesli çalışması hard diskte bad sektör yani bozuk sektör olabilir. Bunun gibi daha birçok nedenden kaynaklanabilir.

   Çözümü ise bilgisayarınıza bilirkişi tarafından bakım yapmak ya da arızalı olan yeri tespit ederek değiştirmek olacaktır. Ani donmaların nedeni ağırrlıklı yazılım (oyun ya da program) değil bilgisayarın kendisidir. Başta sorduğumuz soru için cevap verirseniz yine de size buradan yardımcı olmaya çalışırız.

 2. Slm arkadaşlar bir sorun var ets harita mod yüklüyorum oyundan atıyor ve oyuna girdim an Steam inventory durdu diyor sorun bundan mı kaynaklanıyor

 3. Ets aldım hiçbir mod yok sistemimde kaldırıyor herşeyi denedim pc ye 3 kere format attım nolursa olsun oyuna giriyorum tırımı alıyorum verilen siparişi yaparken oyun birden donuyor ve birşey yapamıyorum alt f4 çekiyom oyun kapanmıyor sorununu biliyorsanız yardımcı olabilirmisiniz? teşekkürler.

  1. steam sil yeniden yükle düzelir ben oyundan fazla atma olunca steami siliyom yüklüyom yeniden düzeliyor biraz zaman alıyor ama oyunu da yükle baştan hata ile uğraşmaktan sa bu yöntem işe yarıyor hemde en son sistem sitream olmuş oluyor

  1. Kurulum sırasında yerini siz belirliyorsunuz. Kurulumu yaparken nereye kurduğunuzu görebilirsiniz. Eğer kurulum yerini değiştirmediyseniz C sürücüsü içerisinde Program Files klasörüne kurulmaktadır.

    1. Evet, Deniz Bey doğru yapıyorsunuz o dosya oyunu çalıştırmak için kullanacağınız dosyadır ve yaptığınız işlem doğrudur.

   1. program dosyalarında buldum ama ets2launcher olana mı basıp kayıt etcem?

 4. ets2 steam hiç bir türlü çalışmıyor format attım yine düzelmedi bilen varmı napmam gereken?

  1. nerede hata alıyorsunuz hata nedir hatanızı yazarsanız bu şekilde anlar ve size yardımcı oluruz. Bilgisayar ve oyunlarda inanın binlerce hata var acaba bu hatalardan sizin ki hangisi?