Euro Truck Simulator 2 Steam Çalışmayı Durdurdu Hatası

Euro Truck Simulator 2 oyunu oynarken aniden Steam çalışarak oyun sırasında Steam Çalışmayı Durdurdu hatası alıyorsanız bu hatanın çözümü sizler için sunacağız.

Masaüstünüzde veya başlat ve bilgisayar simgenin üzerinde mouse ile sağ tuşu tıklayarak özellikler alanına gidiniz. Bilgisayarınızın Sistem özellikleri sayfası açılacaktır. Bu sayfada sağ tarafta bulunan Gelişmiş Sistem Ayarları menüsüne tıklayınız.

Euro Truck Simulator 2 Gelişmiş Sistem Ayarları İle Düzeltme

Performans ve Ayarlar butonlarına tıklayınız. Burada yer alan Veri Yürütmeyi Engellemesi alanına giderek alt ortada yer alan Seçtiğimin dışında kalan tüm Windows programları ve hizmetleri için DEP’yi aç alanına tıklayarak Ekle butonuna basınız ve Euro Truck Simulator 2 oyunun yerini göstererek kayıt ediniz. Bu şekilde artık oyun sırasında Steam Çalışmayı durdurdu hatası almazsınız.

CMD İle Veri Yürütmeyi Engellemesi Açma

CMD İle Veri Yürütmeyi Engellemesi Açma

Eğer Veri Yürütmeyi Engellemesi alanını pasif olanlar var ise ayarlamalar kısmında seçtiğimin dışında kalan tüm Windows programları ve hizmetleri için DEP’yi aç alanına aktif değilse burada yapmanız gerekenler. Başlat menüsünden çalıştır veya program ve dosyaları ara alanına “CMD” yazınız ve çalıştırmadan gelen CMD penceresinin üzerinde mouse ile sağa tıklayarak Yönetici olarak çalıştır menüsüne tıklayınız.

bcdedit.exe/set {current} nx AlwaysOn
bcdedit.exe/set {current} nx AlwaysOff

Çıkan ekranda üst tarafta on ile biten komutu CMD komut sisteminize girdiğinizde yazdığınızda Seçtiğimin dışında kalan tüm Windows programları ve hizmetleri için DEP’yi aç alanı bilgisayarınızı tekrar başlattığınızda aktif hale gelecektir. Euro Truck Simulator 2 oyunu buradan ekleyebilirsiniz. Tekrar kapatmak isterseniz bu seferde ikinci off ile biten komutu CMD komut sisteminize yönetici olarak giriniz ve yazarak onaylayınız.

Hatayı çözemeyenler çalışmayı durdurdu hatası için daha geniş bir sorun ile karşılaşı karşıya demektir. Bunun için sitede “Çalışmayı Durdurdu Hatası ve Çözümü (Geniş Anlatım)” sayfasını okumanızı tavsiye ederiz.

Kategori: Yazılım Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.

33 Yorum

 1. Muzaffer Çağrı 22 Şubat 2022

  Benim oyunu açılmıyor. Lütfen bana yardımcı olun.

  1. Moderatör 23 Şubat 2022

   Selam Muzaffer Bey aldığınız hata tam olarak nedir?

 2. Ertan Yılmaz 2 Temmuz 2020

  İyi akşamlar ETS2 oyunun yerini gösteren yeri bulamadım ets yi seçince hata veriyor.

  1. Moderatör 3 Temmuz 2020

   Selamlar Ertan Bey, hata tam olarak nedir?

 3. Yunus Emre 10 Mayıs 2020

  Ben ETS 2 yi ildiriyorum oyun açılmada ETS 2 Steam çalışmayı durdurdu diyor ne yapmalıyım?

  1. Moderatör 10 Mayıs 2020

   Selam Yunus Bey, sayfada ki işlemi yapmanız yeterlidir. Sayfada anlatılan hata için işlemleri dikkatli olarak yapın düzelecektir. Sorun devam ederse yazabilirsiniz.

 4. Semih Liyakat 22 Ocak 2020

  Ben codexi veya steam silsem de geri geliyor ne yapabilirim?

  1. Moderatör 23 Ocak 2020

   Selam Semin Bey, birçok neden kaynaklanabilir. Bilgisayarınızda ayarları ya da verileri eski haline getiren deep freeze tarzı eski verilere geri dönme programı kullanıyor musunuz?

   Oyun güncelleme ile de alakalı bir durum olabilir.

 5. Serhat Ülker 27 Ekim 2019

  Arkadaşlar hiçbir şekilde çözemediyseniz profil oluştururken cloud aktif etmişsinizdir. Çözümü şöyledir: belgelerimdeki codex klasörünü siliniz. Oyuna girin profilinizi yeniden oluşturun fakat alttaki cloud kutucuğu boş olsun 🙂 iyi oyunlar.

  1. Ömer Düz 28 Ekim 2019

   Yapmaya yaparız ama Serhat abi oyunun dosyasını sildin mi nasıl çalışacak ki tam olarak açıklar mısın? Lütfen anlamadım.

 6. Mustafa 16 Ekim 2019

  64 bit için bir tavsiye var mı? Çünkü; x64 tabanlı sistemlerde kullanılamaz yazıyor.

  1. Moderatör 17 Ekim 2019

   Selam Mustafa Bey, 64 bit tabanlı işletim sisteminde kullanılmaz hatası ile nerede karşılaştınız detaylı olarak ve resim paylaşabilirseniz size anlayarak yardım olabiliriz.

 7. Murat Deveci 13 Ağustos 2019

  Sevgili arkadaşlar bilgisayarım belgelere girin steam klasörünü silin sonra oyuna girin profil oluşturma ekranında sol altta steam cloud yazan yerden işareti kaldırın.

  Profilinizi oluşturup oyuna girin sorun çözülmüş olacak. Steam klasörünü kaldırıp işareti kaldırmazsanız yine hata verir steamı siler yine girersiniz ama profil sıfırlanır işareti kaldırmayı unutmayın hadi bakalım

  1. Moderatör 14 Ağustos 2019

   Yardımınız için biz ve ziyaretçiler adına size teşekkür ederiz.

  2. Akşin 22 Ağustos 2019

   Merhabalar arkadaşlar bende est2 aynı hatayı alıyorum Steami siliyorum. Oyuna yine girmiyor, lütfen yardımcı olun.

 8. Muhammet 18 Temmuz 2019

  Kardeşim her şeyi yaptık oyuna giriyorum 5 dakika veya 4 dakika oynadıktan sonra durup dururken Steam çalıştırmayı durdurdu diyor. Sürekli derdi sıkıntı si ne bir çözüm bulunmadı. 1.35 Steam sildik ne bilmem neyi yaptık. Steam Cloud da iptal ettik yok bazen 10 dakika sonra bazen 5 dakika sonra oynarken pat Steam çalışmayı durdurdu diyor.

  1. Moderatör 18 Temmuz 2019

   Selam Muhammet Bey, çalışmayı durdurdu hatasının daha detaylı anlatımı birazdan site içerisinde anlatarak size link atacağız. Sayfada çalışmayı durdurdu hakkında daha detaylı hata nedenlerini ve çözüm yollarını bulabileceksiniz.

  2. Moderatör 19 Temmuz 2019

   Tekrar selamlar, çalışmayı durdurdu hatasını burada daha geniş allattık. Siz o sayfada çalışma sırasında hata ile karşılaşanlar yazısını ve çözümü okumanız yeterlidir. Merak ettiğiniz başka bir yer olursa sorabilirsiniz.

 9. Hakan 11 Nisan 2019

  Oyuna giriyorum herşey güzel iyi hoş, oynuyorum tırımı sürüyorum ancak 15-20 dk sonra oyun donuyor ve çalışmayı durdurdu hatası veriyor yardım edebilirmisiniz acaba?

  1. Moderatör 13 Nisan 2019

   Hakan Bey merhaba, diğer programlarda veya oyunlar da aynı hata ile karşılaşıyor musunuz?

   Dediğiniz hata bilgisayarınızda olan aygıtlarınızdan birisinde arıza olduğunu / kesinti yaptığını işaret ediyor. Büyük bir ihtimalle ram bellek veya hard disk diğer ise küçük ihtimalde olsa işlemci olabilir.

   Mesela aniden mavi ekran geliyor mu geliyorsa ram bellek, aniden bilgisayar kapanıyor mu kapanıyorsa işlemci fanı ısınıyor ve bilgisayar kitleyebilir, hard disk sesli çalışıyor mu hard disk sesli çalışması hard diskte bad sektör yani bozuk sektör olabilir. Bunun gibi daha birçok nedenden kaynaklanabilir.

   Çözümü ise bilgisayarınıza bilirkişi tarafından bakım yapmak ya da arızalı olan yeri tespit ederek değiştirmek olacaktır. Ani donmaların nedeni ağırrlıklı yazılım (oyun ya da program) değil bilgisayarın kendisidir. Başta sorduğumuz soru için cevap verirseniz yine de size buradan yardımcı olmaya çalışırız.

 10. Ömer Sait 8 Şubat 2019

  DEP İ bu program için kapatamassınız diyor ne yapmalıyım?

  1. Moderatör 9 Şubat 2019

   Selam Ömer Bey sorunuzu cevabını vermeden önce DEP bilgisayarınız için bellek güvenliğini sağlayan Veri Yürütme Engellemesi’dir. DEP’i kapatmak demek bellek güvenliğini kapatmak demektedir.

   Site içerisinde “DEP’i Bu Program İçin Kapatamazsınız. Hatası ve Çözümü” sayfasına giderek detayları okuyabilir. Kapatma kararını kendiniz verebilirsiniz.

 11. Oktay Belgin 2 Şubat 2019

  Selamlar arkadaşlar bir sorun var. ETS harita mod yüklüyorum oyundan atıyor ve oyuna girdim anda Steam inventory durdu diyor sorun bundan mı kaynaklanıyor?

 12. Efe Beyhan 7 Ocak 2019

  ETS aldım hiçbir mod yok sistemim kaldırmıyor. Her şeyi denedim pc ye 3 kere format attım ne olursa olsun oyuna giriyorum. Tırımı alıyorum verilen siparişi oynarken oyun birden donuyor ve bir şey yapamıyorum. Alt F4 çekiyorum oyun kapanıyor sorununu biliyorsanız yardımcı olabilir misiniz? Teşekkürler.

  1. Muzaffer Arslan 7 Şubat 2019

   Efe Steam sil yeniden yükle düzelir ben oyundan fazla atma olunca Steam yazılımını siliyorum yüklüyorum yeniden düzeliyor. Biraz zaman alıyor ama oyunu da yükle baştan hata ile uğraşmaktansa bu yöntem işe yarıyor hem de en son sistem Steam olmuş oluyor

 13. Atilla Yurdakul 25 Aralık 2017

  ETS 2 nereye kuruldu bilen var mı?

  1. Moderatör 26 Aralık 2017

   Selam Atilla Bey, kurulum sırasında yerini siz belirliyorsunuz. Kurulumu yaparken nereye kurduğunuzu görebilirsiniz. Eğer kurulum yerini değiştirmediyseniz C sürücüsü içerisinde Program Files klasörüne kurulmaktadır.

   1. Deniz 7 Şubat 2018

    Program dosyalarında buldum ama ets 2 launcher olana mı basıp kayıt edeceğim?

    1. Moderatör 10 Şubat 2018

     Deniz Bey Merhaba, CMD İle Veri Yürütmeyi Engelleme alanına ets2launcher.exe dosyasını ekleyeceksiniz. Doğru yapıyorsunuz o dosya oyunu çalıştırmak için kullanacağınız dosyadır ve yaptığınız işlem doğrudur.

 14. Davut Şah 3 Temmuz 2017

  Ets2 steam hiç bir türlü çalışmıyor format attım yine düzelmedi. Bilen var mı ne yapmam gerekir?

  1. Moderatör 3 Temmuz 2017

   nerede hata alıyorsunuz hata nedir hatanızı yazarsanız bu şekilde anlar ve size yardımcı oluruz. Bilgisayar ve oyunlarda inanın binlerce hata var acaba bu hatalardan sizin ki hangisi?

   1. Yusuf Barış Baykal 11 Temmuz 2017

    Ben CSGO oyununa giriyorum 30 saniye sonra Steam Client Bootstrapper çalışmayı durdurdu diyor. Sadece film izledim PC yi kapattım uyudum sabah böyle oldu.

    1. Moderatör 12 Temmuz 2017

     Hatanızın detaylı olaran anlatımı “Steam Client Bootstrapper Çalışmayı Durdurdu Hatası ve Çözümü” sayfasında anlattım. Sayfada hatanın çözümünü bulabilirsiniz. Sorun olursa tekrar dönüş yaparsınız. Sorun olacağını düşünmüyorum.