Facebook Hesabın Geçici Kilitlendi Hatası

Facebook hesabınıza giriş yaparken hesabınızın geçici olarak kitlendi uyarısı aldıysanız burada anlatılanlar ile hesabınızı tekrar aktif hale getirebilirsiniz.

Facebook hesabınız bir ya da bir kaç nedenden dolayı Facebook yetkilileri veya sistem tarafından geçici olarak kilitlenebilir. Bunun nedenleri sizi Facebook hesabınızdan başka birisi tarafından sürekli olarak şifre denemesi yapıldıysa sistem otomatik birçok denemeden dolayı hesabı kilitleyebilir. Bu sizin güvenliğiniz için yapılmış bir doğru bir işlemdir.

Facebook Hesabın Geçici Kilitlendi Hatası

Diğer bir kilitlenme nedeni ise Facebook hesabınızda uygunsuz içerik sunmanız, cep telefonu ile hesabınızı onaylamaz veya spam olacak şekilde sınırsız bir şekilde reklâm veya yazı paylaşmanız bu durumda da hesabınız Facebook yetkilileri tarafından kilitlenmektedir. Özellikle cep telefonu ile değil de e-mail adresi ile Facebook hesabını doğrulayanlar ufak bir sorun dahi olsa kullanıcı hesabının doğrulaması için Facebook yetkilileri tarafından kilitlenebilmektedir.

Bu durumda yapacağınız işlemez ise basit siz “Facebook Hesabın Geçici Kilitlendi” hatası aldıysanız sayfayı geçerek sizden istenilen cep telefonu ile onay kutusuna kendi adınıza olan cep telefonu numarası yazmak ve cep telefonunuza gelen onay kodunu doğrulamak olacaktır. Cep telefonuz ile hesabınızı doğruladığınızda artık Facebook girişi yapabilirsiniz.

Cep telefonu olmayanlar içinde Facebook çözüm sunmakta. Bu sefer cep telefonu kutusunun altında yer alan alternatif yöntemi tıklayarak diğer sayfaya geçiniz. Burada sizden kimlik fotokopinizin taratılarak göndermesini isteyecektir. Sadece ön yüzde yer alan sayfayı taratarak kimlik fotokopiniz ile de hesabınızın kilidini açtırabilirsiniz.

Yorum Yaz

Alt taraftan görüşlerinizi paylaşabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, editörler sorunuzu cevaplayacaklardır!