Facebook Kayıt Sırasında Gerçek Ad Hatası ve Çözümü

Facebook üyelik işlemi yaparken ana sayfada Gerçek Ad kullanılması hatası alıyorsanız bu hatanın nedeni ve detaylı olarak Facebook adresine nasıl kayıt olabileceğiniz size anlatacağız.

Bu hatayı almanızı tek nedeni sizin lakabınızı, nickname yani takma adınızı girmenizden kaynaklanmaktadır.

Facebook Kayıt Sırasında Gerçek Ad Hatası ve Çözümü

Facebook üyelik yaparken kurallara göre gerçek ad ve soyadınızı kullanmanız gerekmektedir. Bazı durumlarda gerçek ad kullanmadan kullanıcılar kayıt olsa dahi ilerleyen günlerde Facebook Türkiye yöneticileri gerçek isim olmadığını kontrol ederek hesabınızı kitleye bilmektedir.

Facebook kayıt işleminde ilerleyen günlerde sorun olmasını ve sürekli olarak kullanmak istiyorsanız adınızı ve soyadınızı doğru bir şekilde girmeniz gerekmektedir. Ben illa lakabımı yazmak istiyorum beni böyle tanıyorlar derseniz bunun da çözümünü Facebook düşünmüş kayıt olduktan sonra Diğer Ad alanına sizi hatırlamaları için ahlak kurallarına uygun olarak takma ad girebilmeniz mümkün.

Şimdi kayıt işlemini sırası ile vererek başarılı bir şekilde Faceook üyeliğiniz nasıl yaparsınız anlatayım.

Facebook Kayıt İşlemi

Faceook kayıt işlemini ana sayfada bulunan bilgileri doğru bir şekilde girerek yapabiliyorsunuz. Sırası ile bunları görelim. Adın alanı buraya adınızı ne ise onu girerek Soyadın alanına gerçek Soyadınızı giriniz ve alt tarafa geçiniz.

Cep telefonu veya e-posta adresin alanı bu alan en önemli alan özellikle cep telefonuz ile üye olmanızı öneririm cep telefonu ile üye olan kullanıcılar güvenlik sorunu mail ile uyanlara göre daha az yaşıyor. Yani mail adresinde ufak bir hata olduğundan hesabınız kapatılır, cep telefonu ile üye olduğunuzda kuralları aşırı derece uymadığınız müddetçe hesabınızı sürekli olarak kullanabiliyorsunuz.

Burada istenilen cep telefon ve mail adresinizi girdiğinizde kayıt işlemi bittiğinde size aktivasyon kodu gönderilerek onaylamanızı isteyecektir. Bu sebepten dolayı hazırda bulundurmanız gerekli.

Yeni Şifre bu alanda giriş yaparken kullanacağız şifrenizi girmelisiniz. En son alan ise doğum tarihi ve cinsiyet girerek hesap aç butona tıklayarak üyeliğinizi tamamen bitiriyorsunuz.

Burada başlıktan da dikkat edeceğiniz işlem girilen bilgilerin tümümün doğru olması gerekmektedir. Ad, soyadı ve diğer istenilen bilgiler eğer Facebook sorunsuz bir şekilde kullanmak ilerleyen günlerde hesabınız veya sayfalarınızda sorun yaşamak istemiyorsanız bilgilerinizi doğru girmelisiniz.

Yorum Yaz

Alt taraftan görüşlerinizi paylaşabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, editörler sorunuzu cevaplayacaklardır!