Ferroli Kombide A01 Hatası ve Çözümü

Ferroli kombi kullanıyorsanız A01 hatasının ne olduğunu ve kombinizde bu sorunu nasıl çözebileceğinizi sizlere anlatacağız.

Yapmanız gereken kombinizde bir kaç saniye kadar resetleme yapınız. Resetleme yaptığınız halde yine sorun devam ediyorsa. Ateşleme sisteminin düzgün olarak çalışmadığından kaynaklanan bir hata olabilmektedir.

Ferroli Kombide A01 Hatası ve Çözümü

Hatanın birçok nedeni vardır ateşleme sistemi arızalı olabileceği gibi elektrikten de kaynaklana bilmektedir. Bu durumda bu hatayı çözebilmeniz için sizin yapmanız gereken teknik servis ile iletişime geçmek olacaktır.

Ferroli kombinizde A01 hatası aldığınızda kombinizi tamamen kapatınız elektrik bağlantıları kesiniz. Bu işlemleri yaptıktan sonra Ferroli servisi ile iletişime geçerek kombinizin A01 hatası verdiğiniz ve düzeltmesini istemeniz olacaktır.

A01 hatası aldığınız kombide resetleme haricinde siz hiç bir işlem yapmayınız zaten sizin de yapabileceğiniz bir işlem yok! Servis çağırarak servisin müdahale etmesi en doğru çözüm yoludur.

Ferroli kombinizde eğer garanti süresiniz devam ediyorsa Ferroli servisleri garanti süresi boyunca ücretsiz olarak hizmet vermektedir. Bu durumda sizde A01 hatasını ücretsiz olarak çözebileceksiniz. Genel servise ayrıca bir bakım yaptırmanızı da öneririz. Servisler genelde hayatı çözer ve giderler.

Hazır servis ayağınıza kadar gelmişken kombinizi test etmesini diğer başka hata olup olmadığını da kontrol etmesini isteyiniz. Siz bu kombiye para verdiniz ve aldınız servislerin görevi de kombinizin bakımını yapmak olduğunu unutmayınız.

A01 hatası alan kombi kullanıcılarına son uyarımızda dediğimiz gibi siz hiç bir işlem yapmayınız. İşlem yapmanız durumda kullanıcı hatası denilerek garanti harici tutulabilir. Servis çağırarak görevini yapmasını sağlamak en mantıklısıdır.

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.

2 Yorum

 1. Metin 22 Mayıs 2019

  Boş, boş konuşmuşsun özel servis arkadaşım resetleyince düzelecek bi arıza icin insanları kışkırtma. Servise karşı maksatın servisi kötüleyip parayı cebe rahat indirebilmek.

  1. Moderatör 22 Mayıs 2019

   Metin Bey, bilgilendirme için teşekkür ederiz. Yazıda servisi kötüleyen hiçbir yazı görülmemiş aksine servise yönlendirmeyi teşvik etmek için yazılmış olduğu yazıdan bariz belli oluyor. Muhtemelen yazıyı tam okumadan cevap yazmışınız. İkinci bir husus ise para cebe indirmekte ne demek istediğinizi de tam olarak anlayamadık!

   Yorumunuza tarafsız olduğumuzdan dolayı onay verdik fakat yazıyı tam olarak okuyarak yorum yapmanızı tavsiye ederiz. Yazıda zaten servisten bilgi alın yazıldığını teknik bir sorun olabileceği açıkça belli.

   A01 hatasında üst tarafta özetle şu verilmiş. Kombiye reset attığınızda sorun devam ederse muhtemelen gaz valfi arızası, elektronik kart arızası, iyonizasyon ve ateşleme elektrodu arızası olabilir servisle irtibata geçiniz.