Firefox Flash Player Etkinleştirme Sorunu

Mozilla Firefox kullanıcı iseniz flash player etkinleştirmenin nasıl yapıldığını öğrenmek istiyor ya da Mozilla Firefox internet tarayıcınızda flash player etkinleştirme sorunu yaşıyorsanız bu sayfada anlatılanları Firefox internet tarayıcınızda uygulayınız.

Firefox Flash Player Etkinleştirme Menü Açma Butonu

Firefox internet tarayıcınızı açınız. Tarayıcının sağ üst köşesinde yer alan Menüyü Aç butonuna tıklayınız. Karşınıza çıkan menüden “Eklentiler” seçimi seçerek yan tarafta bulunan “Yan Uygulamalar” sekmesine giderek listeden “Shockwave Flash” aratınız.

Eğer listede Shockwave Flash bulamazsanız bilgisayarınızda Flash Player yüklü olmadığı anlamına gelmektedir. Olmayan bir şeyi etkinleştiremezsiniz.

Bir çok kişi bu hataya düşmektedir. Eğer Firefox internet tarayıcısı kullanıyorsanız ayrıca firefox için flash player yüklemeniz gerekmektedir. Firefox için flash player yüklü olmayan bilgisayarda Firefox ile girdiğiniz flash ile hazırlanmış içerikleri görüntüleyemezsiniz.

Siteye Firefox ile gittiğinizde direk olarak tarayıcınızı ve işletim sisteminizi Adobe Flash Player sitesinde direk olarak göreceksiniz sayfada “Şimdi Yükle” butonuna basarak flash playerı indiriniz ve bilgisayarınıza yükleyiniz.

Tekrar Araçlar / Eklentiler / Yan Uygulamalar alanına gelerek listede çıkan Shockwave Flash üzerine tıklayarak “Her Zaman Etkinleştir” sekmesini seçiniz ve tarayıcınızı kapatınız.

Firefox Flash Player Etkinleştirme Sorunu

Bu şekilde artık Mozilla Firefox tarayıcınızda flash player sürekli olarak etkinleşmiş olacaktır. Değiştirmediğiniz müddetçe internet tarayıcınız flash ile hazırlanmış olan tüm içerikleri direk çalıştıracaktır.

Kategori: İnternet Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.

4 Yorum

 1. Yaşar Kural 30 Aralık 2020

  Legend online oynuyorum. Flash Player çalışması lazımmış.

  1. Moderatör 30 Aralık 2020

   Selam Yaşar Bey, Flash Player en son sürümünü indirerek kurunuz. Flash Player en son sürümünü Adobe sitesinde bulabilirsiniz.

 2. İlker Aksöz 8 Şubat 2020

  Flash player iptal et.

  1. Moderatör 10 Şubat 2020

   Selam İlker Bey, Flash Player etkisizleştirmek mi istiyorsunuz? Neden istediğinizi ya da işleminizi biraz daha detaylandıra bilir misiniz?