Firefox Hatalarına Toplu Çözüm Firefox Sıfırlama Resimli Anlatım

Firefox internet tarayıcınızdan artık bir çok hata alıyor ve bunları çoğaldıysa toplu olarak bu hataları nasıl çözeceğinizi göreceksiniz. Eklentiler olsun, gerek indirme sorunları olsun, arama sorunları olsun zamanla Mozilla Firefox kullanıyorsanız hatalar gittikçe çoğalabilmektedir.

Bunları manüel olarak teker, teker düzenlemek hem zaman alıcı hem de sizin için zor olabilir. Bunun yerine Mozilla Firefox internet tarayıcınızı sıfırlamak daha doğru olacaktır.

Burada sıfırlama işlemini resimli olarak göreceğiz bazıları sıfırlama işlemine fabrika ayarlarına geri alma veya ilk kurulum haline getirme dese de burada anlatacağımız işlemler aynıdır.

Şimdi Mozilla Firefox tarayıcısını sıfırlamaya başlayalım. Üst arama çubuğuna giderek fareniz ile sağa tıklayınız ve “Menü Çubuğu” menüsüne gidiniz.

Mozilla Firefox Menü Çubuğu

Menü çubuğunu açtığınızda üst menü çubuğu açılacaktır. Burada “Yardım” ve “Eklentileri devre dışı bırakıp başlat” menüsüne gidiniz.

Mozilla Firefox Sıfırlama Menüsü

Bu işlemden sonra sıfırlamak istediğinizi onaylamanızı sizden isteyecektir. Yeniden başlat menüsüne dokununuz.

Firefox Fabrika Ayarlarına Alma Onayı

Son olarakta çıkan ekranda gözüktüğü üzere “Firefox tarayıcısını yenile” dediğinizde artık tüm işlemleri bitirmiş olursunuz. Yenileme işlemi yapacakların dikkatine ayarları sıfırladığınız zaman ilk hale döner yer imileri olsun, eklentiler olsun, arama motoru ayarları olsun tamamen silinir. İşlemlere ona göre onay veriniz.

Firefox Tarayıcısını Tamamen Yenileme

Eğer birçok Firefox hatası ile karşılaşıyorsanız silmek yerini toplu olarak çözüm sıfırlamak daha doğru bir yol olacaktır. Eski yedeğinizi masaüstünde Eski Firefox verileri klasöründe bulabilirsiniz.

Kategori: İnternet Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.