Firefox Tarayıcı Güvenli Bağlantı Kurulamadı Hatası (59.0.2)

Firefox internet tarayıcısı kullanıyor ve önünüze “Güvenli bağlantı kurulamadı” “bağlantısı sırasında bir hata oluştu. SSL beklenmeyen bir uygulama veri kaydı aldı. Hata kodu: SSL_ERROR_RX_ UNEXPECTED_APPLICATION_DATA” alıyorsanız bu hatanın nedenini ve yapılması gerektiği hakkında bilgi vereceğiz.

Hatanın kaynaklanma nedeni Firefox tarayıcının 59.0.2 versiyonu kullananların sürekli olarak veya aralıklar ile yaşadığını söylemeliyiz. Güvenli Bağlantı Kurulamadı hatası normalde bir sitede SLL çalışmamasından kaynaklanmaktadır.

Firefox Tarayıcı Güvenli Bağlantı Kurulamadı Hatası (59.0.2)

Fakat başta da söylediğimizi üzere Firefox 59.0.2 versiyonu SLL olan siteye bağlanmak istemekte fakat bağlanamadığından size bu hatayı göstermektedir. Bundan da anlaşılacağı üzere 59.0.2 versiyonunda şu an SLL bağlantı sorunu olduğunu söyleyebiliriz.

İlerleyen versiyonlarda bu hatayı düzelteceklerini düşüyoruz. İlk hatayı aldığınızda normal şartlarda internet sitesi ile akalı olduğunu kullanıcılar düşünürken, web site sahipleri ise SLL sorun olduğunu düşünmektedir.

Hayır, ne internet sitesinde problem var nede sizin internet sitenizin SLL çalışmasında eğer internet tarayıcınız Firefox 59.0.2 ise bu versiyonda SLL bağlanma sırasında sorun yaşıyor ve size bu hatayı gösteriyor. Bu durumda yapılacak olan tarayıcı kullanıcıları için internet tarayıcınızı yenilediğinde hata otomatik olarak çözülecektir.

Tekrar hatırlatmakta fayda görüyoruz. Tarayıcıda “Güvenli Bağlantı Kurulamadı” hatası aslında sitenin SLL ile bağlantı kurulamadığından veya yanlış ayarlandığından kaynaklanmaktadır. Mart 2018 sonu ve Nisan 2018 başından 3 Mart 2018 tarihine kadar sıklıkla yaşanan bu hata Firefox 59.0.2 versiyonun SLL ile tam bağlantı kuramadığı için kaynaklandığını tekrar hatırlatmak isteriz.

Kategori: İnternet Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.