Flash Player Güncelleme Hatası

Bilgisayarınızda Flash Player güncellemesini yapmak istiyorsanız ve güncelleme sırasında hata uyarısı alıyorsanız yapmanız gereken bir kaç işlem var demektedir.

Flash Player güncellemesi sırasında ağırlıklı olarak güncelleme sorunu bilgisayarınıza bulunan internet tarayıcılarından (chrome, firefox, internet explorer vb.) bir veya bir kaçı bilgisayarınızda açık olmadığından dolayı bu hatayı alabilirsiniz.

Flash Player Güncelleme Hatası

Bahsi geçen internet tarayıcılarından güncelleme sırasında hata almanızın nedeni açık olan internet tayacısını belli dosyaları çalıştırır, Flash Player güncelleme sırasında bu çalıştırılmış olan dosya üzerinden işlem yapılacak ise dosya açık olduğundan dolayı üzerine yazamayacak ve sizden internet tarayıcınızı tamamen kapatmanızı isteyecektir.

Bu durumda yapmanız gereken ise açık olan tüm internet pencerelerini tamamen kapatarak güncellemeyi devam ettiniz veya tekrar güncelleme işlemini başlatınız.

İnternet bağlantınız yavaş olabilir ya da çok düşük olabilir bu durumda da karşı sunucudan güncelleme dosyalarını çekemeyeceğinden bilgisayarınızda doğru bir Flash Player güncellemesi yapamayarak güncelleme hatası verecektir. İnternetinizin hızını test ediniz ve bağlantı yavaş ise bağlantınızı yenilerek tekrar güncelleme işlemi yapmayı deneyiniz.

Bu işlemlerin yaptınız ama yine güncelleme hatası alıyorsanız bu sorun birçok nedenden bilgisayarınızdan kaynaklanabilmektedir.

Burada yapılacak doğru işlem bilgisayarınızda bulunan Flash Player güncellemelerinin tümünü Başlat Denetim Masası ve Program Ekle Kaldır alanına giderek tüm Flash Player yükleme ve güncellemelerini silerek tekrar Adobe sitesinden Flash Player en son versiyonunu indirerek bilgisayarınıza kurmanız olacaktır.

Kategori: Yazılım Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.