Google Chrome İle Bilgisayardan Sitenizin Mobil Görünümü Test Edin

Chrome internet tarayıcısı ile bilgisayar için Chrome tarayıcı üzerinden mobil, tablet ve cep telefonu modeline göre sitenizin mobil uyumunu test edebilirsiniz. Burada anlatılan özellik sadece Google Chrome internet tarayıcısında bulunmaktadır, diğer internet tarayıcıları için geçerli değildir. Google Chrome kurulu değilse indirebilirsiniz.

Web sitesi yapımcıların %80 ve daha fazlası bilgisayarda web sitelerini yapmak geliştirmektedir. Mobil biraz zayıftır. Günümüzde siteye gelen her 100 ziyaretçi site içeriğine de bağlı olarak yüzde 70 mobil %25 PC % 5 ise tablet cihazdan gelmektedir. Bu değerler tabi içerik ve yaklaşık değerlerdir. Yani mobil kullanıcıları diğer kullanıcılara göre daha da fazladır.

Burada sizlere Google Chrome ile mobil markaları ve tablet cihazlarda sitenin görünümü nasıl izleyeceğinizi göstereceğiz, hadi başlayalım.

Google Chrome Toggle Device Toolbar

Chrome internet tarayıcısını açınız. Mobil görünümde izlemek, test etmek istediğiniz sitenizin ismini yazarak siteye giriş yapınız. Artından klavyede F12 tuşu ile yan konsoldan üst sol tarafta bulunan “Toggle Device Toolbar” işaretine dokunduğunuzda mobil olarak siteniniz görünüşü açılacaktır.

Google Chrome Mobil Site Testi

Sayfada istediğiniz cihazı seçerek görünümülerini aynı pencere inceleyebilirsiniz. İlk sıralama en çok kullanılandan başlamaktadır. Glaxy S5, İphone 5 ve benzeri gibi alt taraftan edit menüsüne dokunduğunuzda diğer mobil makaları görebilir seçime göre istenilen markada sitenin nasıl görüneceğini test edebilirsiniz.

Google Chrome Mobil Test için Marka Seçimi

Marka haricinde siz kendinizde üst menüden “Responsive” menüsünü kullanarak ekran çözünürlüğünü kendiniz girebilirsiniz.

Kategori: Eğitici Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.