Google Play RH-01 Hatası ve Çözüm Yolu

Google Play RH-01 hatası alanlar bu hatayı nasıl çözebileceklerini size buradan kısa bir şekilde anlatmaya çalışacağız.

Google Play RH-01 hatasını almanızın nedeni Play Store bağlanırken zaman aşımına uğramasında kaynaklanabileceği gibi Play Store bağlanamamasından da kaynaklanmaktadır. Bu hata internet yavaşlığından kaynaklanabileceği gibi dosya eksikliğin de kaynaklanabilmektedir. Netice olarak birçok sebepten kaynaklanmaktadır.

Google Play RH-01 Hatası ve Çözüm Yolu

Bu hatayı çözebilmeniz için mobil ayarlar alanına giderek “Uygulamalar Yöneticisi” menüsünden Google Play uygulamasını bularak tıklamasınız tıkladıktan sonra telefonunuzun alt kısmındaki Verileri ve Önbelleği temizleyerek düzelenlebilir.

Eğer ki düzelmezse Google Play Store yi telefonunuzdan veya tabletinizden kaldırıp yeniden yüklemenizi öneririz.

İki yolu da deneyip bu hatayı tekrar alıyorsanız telefonunuzu veya tabletinizi reset çekerek düzeltebilirsiniz. Bu yoların hiç biriyle düzelmiyorsa yeni bir telefon veya tabletinizi değiştirmenizi öneririm.

Burada bahsetmiş olduğumuz iki çözüm yolunda bu hatayı gidermenizde yeterlidir. En başta da söylediğim gibi internet bağlantınızı mutlaka kontrol ediniz. Bu hatayı aldığınızda ağırlıklı olarak internet bağlantı yavaşladığından kaynaklandığını mobil cihazınızın internetini keserek tekrar bağlanmaya çalıştığınızda bu hata düzelecektir. Düzeltmezse burada bahsettiklerimizi mobil cihazınızda uygulamanızı size öneririm.

İnternet bağlantılı kotalı kullanıcıların dikkatine kotanızın çok azalması ya da kotanızın dolması nedeni ile mobil cihazınızda Google Play RH-01hatası alabilirsiniz. Bunun çözümü için servis sağlayıcınız ile görüşerek kotanızı geçici ya da ilerde yine internet bağlantılı hata almamak için kalıcı kota yükseltmenizi tavsiye ederim.

Yorum Yaz

Alt taraftan görüşlerinizi paylaşabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, editörler sorunuzu cevaplayacaklardır!