Google Play Store 498 Yükleme Hatası ve Çözümü

Google Play Store üzerinden indirme yaparken ekran üzerinde “498 Yükleme Hatası” ile karşılaşıyorsanız bu hatanın nedenini ve çözüm yolunu sizlere sunacağız.

Hatanın nedeni cihazınızın ön bellek dolu olması aşırı ön belleğe yükleme yapılmasından kaynaklanmaktadır. Bu hatanın çözüm için şimdi sırası ile alt tarafta yapılması gereken işlemleri cihazınıza uygulayınız. Cihazınızda gereksiz olan uygulamaları siliniz ve cihazınızın kapasitesini artırınız. Cihazınızı tekrar başlatarak Google Play Store giriş yapmayı deneyiniz. Bu yöntemi yaptığınızda düzelecektir. Eğer halen hata almaya devam ederseniz.

Google Play Store 498 Yükleme Hatası ve Çözümü
“Uygulamalar” menüsünü ya da “Uygulama Yöneticisi” menüsünü cihazınızda gidiniz. “Tümü” sütunun seçerek ve Play Store sekmesini kaldırınız ve “Verileri Temizle” butonuna basınız ve verileri temizleyerek cihazınızı kapatınız ve açınız.

Bahsedilen yöntem tüm marka cihazlar için geçerli bir yöntemdir. Yukarıda bahsedilen menü yerleri değişebilir fakat işlem sırası veya işlem isimleri benzer, başka bir isimle geçebilir. Yapmanız gereken işlemin özü itibariyle cihazınızda bulunan ön beleği boşaltmak ve indirmek istediğiniz Google Play Store uygulaması için gerekli alanı temin etmek olacaktır.

Bazı kaynaklarda cihazınızı fabrika ayarlarına alarak düzeltebileceğiniz yazılmıştır. Bu doğru bir çözüm yolu değildir. Cihazınızı fabrika ayarlarına aldığınızda verileriniz tümü silinecektir. Cihazı fabrika ayarlarına almak 498 yükleme hatasını düzettiği doğrudur ama yapılan işlem verilerin sileceği için yanlış bir yöntem olacaktır, cihazı fabrika ayarlarına alma yöntemini önermiyoruz.

Yorum Yaz

Alt taraftan görüşlerinizi paylaşabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, editörler sorunuzu cevaplayacaklardır!