Görüntülemek için Flash Player Son Versiyonu Gerekli Uyarısı ve Çözümü

Chrome internet tarayıcınızda “Görüntülemek için Flash Player son versiyonu gerekli.” uyarısı alıyorsanız bu uyarını nasıl düzelterek videoları sorunsuz bir şekilde size oynatacaksınız.

Uyarı aslında bize Türkçe olarak sanki çözümü veriyor gibi ne anlıyoruz burada bizim bilgisayarımızda Flash Player eski sürümü yüklüymüş ve yeni sürümü yüklememiz isteniyor. Anladığımız bu fakat yüklüyoruz yine aynı uyarı peki sorun nerde?

Görüntülemek için Flash Player Son Versiyonu Gerekli Uyarısı ve Çözümü

Uyarıda bir yanlış var! diyorsanız, Chrome internet tarayıcında Flash Player yüklü olarak gelir ve kendisini Flash Player ile gelen güncelleri de kendisi yapmaktadır, peki neden bu hatayı alıyorsunuz. Çözüm yolunu anlattığımda yanlışlığı da anlayacaksınız.

Chrome internet tarayıcınızda sağ üste üç nokta yani ayarlar menüsünü gidiniz. Ayarlar menüsünde yer alan Gelişmiş ayarları göster menüsüne tıklayınız. “Gizlilik” alanında İçerik ayarları menüsüne tıklayarak Flash bölümüne gidiniz ve Sitelerin Flash çalıştırmasına izin ver seçimini seçerek tarayıcınızı kapatıp tekrar açınız.

Hata aldığınız internet sitesine tarayıcınızda giderek Flash uygulamasını açmak istediğiniz sayfayı tekrar kontrol ettiğinizde videonun sorunsuz bir şekilde bilgisayarınızda çalıştığını göreceksiniz.

Bu şekilde artık tarayıcınızda “Görüntülemek için Flash Player son versiyonu gerekli.” uyarısını almayacaksınız. Peki, hata neydi en son versiyonunu güncelleyin. Burada biz Flash Player çalıştırmasına izin verdik. Özetle size verilen uyarı yanlış arkadaşlar sadece Chrome tarayıcınıza giderek Flash Player özelliğini etkinleştirmeniz yeterli oluyor. Muhtemelen bu hatada yazım yanlışı olduğunu düşünüyorum.

Kategori: İnternet Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.

4 Yorum Yazılmış “Görüntülemek için Flash Player Son Versiyonu Gerekli Uyarısı ve Çözümü”

  1. Bu hata ile karşılaştığınızda üzerine tıklayarak izin verdiğinizde flash içerik otomatik olarak çalışmaktadır.

      1. Ben anladım sizi sanırım. Facebook hesabını yani şifresini ya da kullanıcı adını unuttum kaderim bu yazmışınız. Şifre mi unuttum var Facebook giriş ekranda oradan “Şifremi Unuttum” butonuna basarsanız şifrenizi tekrar alabilirsiniz. Cep telefonunuz ya da mail adresinize yeni şifre gönderirler.