Halo 5 Oyununda 0x80000003 Hatası

Halo 5 oyunun çalıştırma sırasında eğer oyun açılırken hata kodu Halo 5 hatası alıyorsanız bu hatanın nedeni ve yapılacak işlemler neler bunlara bakalım.

Bu hatanın nedeni bilgisayarınızın oyunun çalıştırmasında yeterli işletimci gücüne sahip olmadığından kaynaklanmaktadır. Bu oyunda en az 4 çekirdek işlemci kullanmaz gerekmektedir. Bilgisayarınız 4 çekirdekli işlemci olmak zorunda oyunu düzgün ve hızlı bir şekilde sorunsuz oynamaz için. Eğer bilgisayarınızın işlemcisi 4 çekirdek ve altı ise bilgisayarınız bu oyunu çalıştırmayacak ve oyunu bilgisayar hız yetersizliğinden dolayı ne yazık ki oynamazsınız.

Halo 5 Oyununda 0x80000003 Hatası

Bilgisayarınızın işlemci çekirdeğini nasıl öğreneceğinizi bilmiyorsanız site içerisinde bulunan “İşlemci Çekirdek Sayısı Öğrenme” sayfasından basit bir şekilde bilgisayarınız kaç çekirdekli olduğunu detayları ile birlikte nasıl öğrenebileceğinizi görebilirsiniz.

İşlemci değiştirecek arkadaşlara tavsiyem ise işlemci değiştirdiğinizde neredeyse bilgisayarının bütün aygıtlarını değiştirmeniz gerekiyor diyebilirim. İşlemci değişimi yaptığınızda ilk olarak Ana kartı ve bu ana karta uyumlu RAM bellek ve diğer aygıtları tamamen değiştirmeniz anlamına gelmekte. Burada size neredeyse yeni bir bilgisayar alma parasına mal olmaktadır.

İşlemci çekirdeğini değiştirmeye karar vermeden önce kendinize şu soruyu sormakta fayda var. Acaba ben sadece bu oyun için o kadar masraf yapmam gerekli mi? Bütçem buna uygun mu? Bir oyunu oynamak için bu kadar para harcamam mantıklı mı? Diğer oyunlarda da aynı hata ile karşılaşabilir miyim?

Özetle eğer bütçeniz kısıtlı değilse işlemci hızınızı değiştirerek daha üstün bir özelliklere sahip bilgisayar işlemcisiniz alabilirsiniz. Bu şekilde hem oyun hızınız hem de bilgisayar hızınız gözle gözükür şekilde artacaktır.

Kategori: Yazılım Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.