Hard Disk Otomatik Onarım Hatası ve Çözümü

Otomatik Onarım Hatası iki sebepten dolayı kaynaklanmaktadır. Birinci sebep yazılımsal, diğer sebep ise donanımsal otomatik onarım hatalarıdır.

İlk başta size yazılımsal olan otomatik onarım hatasını ve çözüm yolundan bahsedeceğiz. Yazılımsal otomatik onarım hatası genellikle hard diskten kaynaklanmaktadır.

Hard Disk Otomatik Onarım Hatası ve Çözümü

Hard diskinizin belli bir bölümü ya da büyük bir bölümünde bad sektör yani kullanılamaz alanlar oluşabilmektedir. Bad sektör ve hard disk hataları için önceden yazmış olduğumuz “Harddisk Bad Sector Hatası” yazımızı okumanızı da öneririm.

Bu durumda yapılacak işlem ise hard diske tam format çekmek ya da değiştirmek olacaktır. Donanımsal hatalar ise anakart, ram bellek ve diğer aygıtlarınızdan gelebilmektedir. Donanımsal hataların çözüm yolu ise eğer bilgisayar teknik bilginiz var ise anakart ve ram bellekler başta olmak üzere değiştirerek deneyebilirsiniz.

Bu diğer aygıtlar için de aynen geçerli. Eğer bilgisayar için teknik bilginiz yoksa bu durumda yapılacak en doğru çözüm ise bilgisayarınızı teknik servise götürerek otomatik onarım hatasının olduğunu söylemek olacaktır.

Bilgisayar teknik bilgisi olmayanların cihazın hiç bir aygıtında işlem yapmamalarını özellikle tavsiye ederiz. Belki basit bir hatayı bilgisiz bir şekilde üzerinden aygıt çıkarma veya takma gibi işlemleri yanlış yapacağınızdan daha büyük sorunlara yol açabilirsiniz. Bu da size basit bir hata uygun şekilde halledilirken bilinçsiz bir şekilde yapılan işlem daha yüksek masraflara yol açabilecektir.

Özetle bilgisayarınızda otomatik onarım hatası alıyorsanız hard disk bozukluğundan veya bilgisayarınızda bulunan donanım veya donanımlardan dolayı alıyorsunuzdur.

Kategori: Bilgisayar Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.