Hatalı Winrar Arşivden Dosya(lar) Kurtarma ve Onarma

Burada sizlere sıkıştırılmış bir arşiv dosyasında arşiv dosyasını içeriğinden dosya ve dosyaları nasıl kurtaracağınızı / onarma işlemi yapacağınızı anlatacağız.

Eğer bir arşiv dosyasını sağ tıklayarak açmak istediğinizde ilgili arşiv dosyasını açamıyor ve açma hatası alıyorsanız yapmanız gereken arşiv dosyası üzerinde iki kere tıklayarak dosyayı bilgisayarınızda açınız.

Karşınıza arşiv dosyası içerisinde bulunan dosya ve dosyaları tümü çıkacaktır. Bu arşiv dosyasının içeriğinden kurtarmak ya da onarmak istediğiniz dosyanın üzerine tek defa tıklayarak mouse ile sağ tuşa basınız. Sağ tuş seçiminizden sonra karşınıza Arşivi Onar menüsü çıkacaktır.

Winrar Arşiv Onarma Dosya Kurtarma

Arşivi onar menüsüne basınız ve arşivi onaracağınız yeri seçerek arşivi zip mi yoksa rar mı olarak onarıp sıkıştırma onarmasını isteyen ekranda zipli olarak onarmasını istiyorsanız zip seçimini rarlı olarak onarmasını istiyorsanız rar seçimin seçerek tamam butonuna basınız. Bu işlemden sonra onarmak istediğiniz yere zip ya da rar uzantısı olacak şekilde başında rebuilt. olarak onarılmış halinde bulabilirsiniz.

Bu işlemleri isterseniz tek, tek yapabilir isterseniz tümünde birden uygulayabilirsiniz. Bu yöntem özellikle video, ses, resim gibi arşiv dosyalarını çıkarmada etkili bir yöntemdir. Arşiv içinde bir dosya bozuldu ise diğerlerini de neden çöpe atasınız, diğer dosyaları belki de sizin için daha önemlidir siz burada bu verdiğim çözüm yolu ile sırası ile tüm dosyalarını arşiv olarak bilgisayarınızda kurtarabilirsiniz.

Kategori: Yazılım Etiket:

Yorum Yazın

Alt taraftan yorum yazabilirsiniz. Sorunuz varsa yine buradan sorabilirsiniz, moderatörler sorunuzu cevaplayacaklardır.